فریده شجاعی: خارجی ها لیگ بسكتبال زنان را جذاب كرده اند

فرم نو: نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر زنان را عاملی برای افزایش تلاش و انگیزه بازیکنان ایرانی می داند.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتیال زنان به انتها رسید و هشت تیم از دو گروه راهی پلی آف شدند. نحوه برگزاری مسابقات در این مرحله دو از سه است یعنی هر تیمی که در دو مسابقه رفت و برگشت مقابل حریف خود پیروز شود به نیمه نهایی صعود می کند.

فریده شجاعی در مورد کیفیت لیگ برتر بسکتبال زنان به ایسنا اظهار داشت: ۱۳ تیم در لیگ حضور داشتند و دوره مقدماتی به خوبی به اتمام رسید. مسابقات جذابی را بخصوص در گروه اول شاهد بودیم. از همه مهم تر امسال حدود ۱۲ بازیکن خارجی داشتیم که همسر دو نفرشان ایرانی هستند و بقیه از خارج کشور آمده اند. این اتفاق بسیار خوبی بود که رقابت ها را فشرده و جذاب تر کرد. به هر حال تیم ها بسیار عالی و پربار بودند و برای نخستین بار در تاریخ ورزش زنان شاهد حضور این تعداد بازیکن خارجی در لیگ بودیم که بسیار خوشحال کننده است.

او اضافه کرد: هشت تیم به پلی آف صعود کرده اند و الان در حال آماده شدن برای این مرحله هستند. هر چهار دیدار جذاب خواهد بود.

نایب رئیس زنان بسکتبال در مورد تاثیر حضور بازیکنان خارجی در تیم های لیگ برتری اظهار داشت: وجود بازیکنان خارجی موجب افزایش انگیزه، تلاش بیشتر و رقابت سالم تر بازیکنان ایرانی می شود چون می دانند با آنکه با تیم های خود قرارداد دارند اما ممکنست بازیکنان جدیدی جای آنها قرار بگیرند، در نتیجه تلاش شان را دوچندان می کنند. ضمن اینکه بازی مقابل بازیکن خارجی برای تیم های حریف هم خوب است و احتمال دارد مسائل زیادی در این رفت و برگشت ها پیش بیاید که برای بازیکنان درس باشد.

او اضافه کرد: من خیلی به این لیگ و آینده اش خوشبین هستم، امیدوارم همه چیز بدون مشکل تمام شود و بازیکنان با کوله باری از تجربه، علاقه و تلاش مسابقات را سپری کنند و حق به حق دار برسد.

منبع: