آرمینا صادقیان: كمبود فشنگ حرف تكراری می باشد

به گزارش فرم نو ملی پوش تفنگ اظهار داشت: كمبود فشنگ یك حرف تكراری می باشد اما امیدوارم حداقل در این یكسال كم و كاستی ها رفع گردد تا بهتر و با آمادگی بیشتر در المپیك شركت نماییم.
آرمینا صادقیان تیراندازی را از ۹ سالگی آغاز و کمی بعد آنرا به صورت حرفه ای دنبال کرد. این ملی پوش تیراندازی حالا جوانترین مسافر کاروان ایران در المپیک توکیو است. او دارنده سه مدال جهانی و چهار مدال آسیایی در دو بخش جوانان و بزرگسالان در رشته تیراندازی است.
صادقیان تعویق المپیک توکیو را یک شانس بزرگ برای تیراندازی ایران می داند و امیدوار است که با رفع کم و کاستی ها بهترین نتیجه برای تیراندازی ایران در المپیک رقم بخورد.
آرمینا صادقیان در گفتگو با ایسنا از شرایط تمرینات در خانه، کمبود فشنگ و کسب بهترین نتیجه در المپیک توکیو سخن اظهار داشت که در ادامه می خوانید.

تمرین در خانه سخت بود
صادقیان در مورد تمرین تیراندازی در خانه اظهار نمود: پیش از انتشار کرونا در ایران تیم ملی در مسابقه و اردوی آلمان بود. همین که به ایران رسیدیم کرونا وارد ایران شده بود. مجبور شدیم تمریناتمان را در خانه شروع نماییم. شرایط برای ما سخت بود، دستگاه ها کمی ایراد داشتند تا بتوانیم به روند تمرین برسیم کمی طول کشید. تا الان در خانه تمرین داشتیم ولی مقرر است سالن ها باز و شرایط عادی شود و ما باردیگر به فضای تمرین برگردیم و تمرین نماییم.

نمی توان فقط تمرین خشک کرد
ملی پوش تفنگ اظهار داشت: تمرین در خانه تا یک جایی خوب است. کلا تیراندازی وابسته به تیر زدن است اگر فقط خشک کار و تنها حالت گیری نماییم مسلما نمی توان نتیجه ای که در مسابقات انتظار داریم را کسب نماییم. حس تیر زدن باید باشد، امیدوارم هرچه زودتر اردوها آغاز شود و بتوانیم باردیگر تمرینات را در سالن از سر بگیریم.
گرفتن مدال در توکیو ناممکن نیست
وی در مورد کسب مدال تیراندازی در المپیک توکیو اظهار نمود: نمی توان گفت گرفتن مدال در توکیو غیر امکان دارد. اصلا ناممکن نیست به خصوص با حضور الهام هاشمی سرمربی تیم ملی که واقعا سبب شده رکوردهایمان بالاتر رود و این روند همچنین هم ادامه پیدا می کند. ما یکسال وقت داریم به اوج آمادگی خودمان برسیم و در المپیک در روز مسابقه بهترین خودمان باشیم.

باید برای سکوی المپیک بجنگیم
ایشان در ادامه اضافه کرد: نمی توان برای کسب مدال المپیک هیچ قولی داد چون تیراندازی رشته ای است که نتایج با یک تیر بسیار تغییر می کند. فقط باید امیدوار باشیم که آن روز تمام تجربه مان را بکار گیریم و تکنیکی که فرا گرفتیم را به خوبی اجرا نماییم. با عنایت به این که المپیک یکسال عقب افتاد شرایط برای همه ما بهتر خواهد شد تا بتوانیم با آمادگی بیشتر برای سکوی المپیک بجنگیم. هرچقدر تمرینات و مسابقات بیشتری را پشت سر بگذاریم و طبق برنامه پیش رویم نتیجه بهتر خواهد شد.
باید تعویق المپیک را شانسی بزرگ بدانیم/ در این یکسال کم و کاستی ها رفع شود
صادقیان تعویق المپیک را شانسی بزرگ برای تیراندازی ایران عنوان نمود و اظهار داشت: همان اول که خبر تعویق المپیک را شنیدیم کمی ناراحت شدیم اما بعنوان یک شانس بزرگ و یا یک فرصت خوب باید به آن نگاه نماییم. این تعویق فرصت بهتری برای ما است که فشنگ و ساچمه خوب نداشتیم تا بتوانیم در حد رقبا بالا بیاییم. امیدوارم در این یکسال کم و کاستی ها برطرف شود و روز المپیک نتیجه ای که می خواهیم بدست آوریم.
مطمئن بودم فینالیست می شوم و سهمیه می گیرم
جوانترین عضو کاروان ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: در بخش بادی سهمیه المپیک گرفتم و در توکیو تیر خواهم زد. من آمادگی کامل برای گرفتن سهمیه ۲۰۲۰ داشتم و در مسابقه جام جهانی برزیل توانستم این سهمیه را کسب کنم. در جام جهانی پیش از آن هم عملکرد خوبی داشتم و فقط با چهار دهم اختلاف فینال را از دست دادم. مطمئن بودم در برزیل می توانم فینالیست شوم و کسب سهمیه کنم.
کمبود فشنگ حرف تکراری است
صادقیان کمبود فشنگ را مشکل همیشگی خواند و اظهار داشت: همیشه در مورد کمبود فشنگ گفتیم و یک حرف تکراری می باشد. وقتی فشنگ نباشد نمی توانیم آن طور که باید با حریفان رقابت نماییم. هرچند ملی پوشان همیشه با کمترین امکانات رقبا را شکستمی دهند و خویش را نشان داده اند. باید در نظر بگیریم که ما تیراندازان ایرانی با کمبود فشنگ توانستیم این مقام ها را بگیریم و اگر فشنگ و امکانات باشد بهتر و با آمادگی بیشتر می توانیم در مسابقات شرکت نماییم.
۹ سالگی تیراندازی را شروع کردم اما پس از یکسال از آن دور شدم
وی درباره آغاز تیراندازی اظهار داشت: تیراندازی را از ۹ سالگی (تابستان سال ۹۰) آغاز کردم. در کلاس تیراندازی ثبت نام کردم و یکسال کار کردم، اما بعد یکسال از فضای تیراندازی دور شدم. به خاطر علاقه ای که داشتم باردیگر به تیراندازی برگشتم و اینبار به صورت حرفه ای کار را دنبال کردم.

منبع: