ملی پوش هندبال بانوان: با دو اردو نمی گردد در آسیا روی سكو رفت

فرم نو: مینا وطن پرست می گوید كه درست نیست یك دفعه كل باتجربه های تیم را كنار گذاشت و باید از جوان ها در كنار باتجربه ها استفاده نمود.
ملی پوش هندبال بانوان در گفت و گو با ایسنا، در مورد تعطیلی ۱۸ ماهه اردوهای تیم ملی اظهار نمود: هر بار ۳ یا ۴ ماه پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا اردوهای تیم ملی تشکیل می شود. در طول این مدت هم چند دوره اردو برگزار می گردد که نمی توان با این میزان اردو کار شگفت انگیزی کرد. حالا هم معین نیست به جهت شیوع ویروس کرونا تیم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد یا خیر. هنوز برای تشکیل اردو و انتخاب سرمربی هیچ حرفی زده نشده و اگر تصمیمی هم گرفته شده در خود فدراسیون بوده و ما اطلاعی نداریم.
وطن پرست درباب جوان گرایی تیم ملی هندبال بانوان اظهار داشت: از نظر من اینکه بخواهند کل تیم را جوان کنند درست نیست. باید چند جوان را به مهره های خوب تیم ملی اضافه کنند. درست نیست که یک دفعه کل باتجربه های تیم را کنار بگذارند. درست تر این است که در کنار قدیمی های تیم ملی چند جوان هم انتخاب کنند تا در کنار هم کار کنند. از طرفی وقتی اردوهای کوتاه در نظر گرفته می شود نمی توان کامل از جوان ترها استفاده نمود. تیم جوان و بی تجربه که با چند اردو نمی تواند به هماهنگی لازم برسد. اساسا در این شرایط باید از باتجربه ترها کمک گرفت.
ملی پوش هندبال بانوان به تعداد کم اردوهای تیم ملی اشاره نمود و اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی آسیا دور قبل در ژاپن تیم ما خیلی خوب بود. متاسفانه در آن دوران دلار گران گردید و فقط توانستیم تنها ۴ اردو داشته باشیم. از آن تعداد نیز یک یا دو اردو هم که به انتخابی گذشت. ما تنها با دو مرحله اردو به مسابقات رفتیم و نباید انتظار داشت که نتیجه بهتر از این کسب می شد. اگر تیم ما ۱۰ اردو داشت و شرایط خوب بود اساسا می توانستیم رتبه بهتری کسب نماییم و به جام جهانی برسیم. در مسابقات دور قبل تیم پنجم هم به جام جهانی می رفت. تیم خیلی خوبی داشتیم و می توانستیم نتیجه خیلی خوبی بگیریم.
وی ادامه داد: بازیکنان ایران واقعا پتانسیل لازم را دارند اما متاسفانه در شرایطی قرار می گیرند که نمی توانند خودی نشان دهند. نباید از هندبالیست ها توقع داشت که با دو اردو کار بزرگی انجام دهند. تیمی مثل چین برای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ بازی دوستانه انجام داده بود، از ما چه توقعی دارند که اول تا سوم شویم. باید اردوهای زیاد، سرمربی خوب و برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت وجود داشته باشد تا بتوان روی سکوی آسیا قرار گرفت.
وطن پرست درباب سرمربی تیم ملی هندبال بانوان اظهار داشت: می توانند از سرمربی خارجی استفاده کنند و در کنار او مربیان داخلی را نیز داشته باشیم. اما خب باید دانست که سرمربی نیاز به زمان دارد تا بتواند در اردوهای تیم ملی مانور بدهد. اگر مربی زمان برای اجرای تمرینات و برنامه های خود نداشته باشد نمی تواند به هدف خود برسد. مربی با دو یا سه اردو چه کاری می تواند انجام دهد؟
عضو تیم باشگاهی اشتاد سازه مشهد درباب حضور این تیم در جام باشگاه های آسیا اظهار داشت: قرار بود تیم ما راهی جام باشگاه های آسیا شود اما به خاطر کرونا همه چیز تغییر نمود. هنوز خبری به ما نداده اند. اساسا اگر قرار بود راهی مسابقات شویم تابحال به ما اعلام می شد.

منبع: