رنكینگ فیده منتشر شد؛ شطرنج ایران در رده ۲۷ جهان ایستاد

فرم نو: شطرنج ایران با صعود یك پله ای در رنكینگ فدراسیون جهانی (فیده) در رده بیست و هفتم جهان ایستاد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) لیست جدید برترین های این رشته را در بخش انفرادی و تیمی اعلام نمود.
در رده بندی جدید انتشار یافته و در بخش استاندارد مردان، پرهام مقصودلو با ۲۶۷۶ واحد ریتینگ و دو پله صعود، در رده پنجاه و نهم برترین شطرنجبازان جهان ایستاده است. سید محمد امین طباطبایی با ۲۶۲۹ واحد ریتینگ و پویا ایدنی با ۲۵۸۸ واحد ریتینگ دومین و سومین شطرنجباز برتر ایران در این بخش هستند.
در بخش استاندارد مردان «مگنوس كارلسن» با ۲۸۶۲ واحد ریتینگ همچنان در صدر برترین شطرنجبازان جهان قرار دارد. همین طور «فابیانو كاروانا» آمریكایی با ۲۸۴۲ واحد ریتینگ و «دینگ لیرن» چینی با ۲۸۰۵ واحد ریتینگ در رده رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان جهن قرار گرفته اند.
در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان بانوی جهان «هو یفان» چینی نیز با ۲۶۶۴ واحد ریتنیگ صدرنشین شطرنجبازان جهان در بخش استاندارد بانوان است. در این بخش «هومپی كونرو» با ریتینگ ۲۵۸۶ و «جو ونجون» با ریتینگ ۲۵۸۳ در رده های دوم و سوم قرار دارند.
سارا خادم الشریعه برترین شطرنجباز ایران در این بخش بشمار می رود. وی با ۲۴۹۴ واحد ریتینگ در رده چهاردهم برترین شطرنجبازان بانوی جهان ایستاده است. در این بخش آتوسا پوركاشیان دومین شطرنجباز برتر ایران بشمار می رود. وی با ۲۳۲۲ واحد ریتینگ بالاتر از مبینا علی نسب ایستاده است. علی نسب هم ۲۳۱۷ واحد ریتینگ دارد.
به گزارش فرم نو به نقل از مهر، در بخش تیمی رنكینگ فیده نیز ایران با میانگین ۲۵۴۷ واحد ریتینگ و صعود یك پله ای نسبت به ماه گذشته در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت. در این رنكینگ شطرنج ایران همچنان در رتبه سوم آسیا قرار دارد.

منبع: