خرید فیش حج

فیش مکه در واقع فیشی است که به‌ ترتیب اولویت مشخص می‌کند که هر فرد در چه زمانی می‌تواند در قالب حج تمتع و یا حج عمره، به عربستان سفر کند و خانه خدا را زیارت نماید.

طبق آموزه‌های دینی، زیارت خانه‌ خدا، برای ما مسلمانان ضروری است. در برخی موارد، بسیاری از افراد زیارت خانه خدا را یک فریضه واجب می‌دانند و به‌ همین دلیل تمام تلاش خودشان را می‌کنند تا بتوانند با استفاده از خدمات کاروان‌های زیارتی، به هدف خود برسند. صفر تا صد روند سفر به کشور عربستان و زیارت خانه خدا و مقبره پیامبر، با استفاده از فیش حج امکان‌پذیر است. فیش مکه در واقع فیشی است که به‌ ترتیب اولویت مشخص می‌کند که هر فرد در چه زمانی می‌تواند در قالب حج تمتع و یا حج عمره، به عربستان سفر کند و خانه خدا را زیارت نماید. ما در ادامه این مقاله قصد داریم که بیشتر برای شما در رابطه با برگه حج صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، با ما همراه بمانید. 

 

فیش حج چیست؟

به ‌هر حال کشور عربستان، شهر مکه و همچنین حرم خانه خدا، ظرفیت محدودی دارد. با توجه به تعداد بالای مسلمانان در سراسر جهان، کشور عربستان تلاش دارد تا با اعطای سهمیه، کاری کند تا مسلمانان از سراسر جهان امکان زیارت خانه خدا را داشته باشند. پس به‌ طور کلی کشور عربستان برای هر کشور مسلمان، ظرفیت و سهمیه‌ای را به‌ صورت سالانه تعیین کرده‌ است. در کنار این موضوع، برای سازماندهی بهتر، مسئولین کشور ایران نیز برای جلوگیری از هر گونه بی‌عدالتی، تصمیم گرفتند به فروش بلیط حج بپردازند.

در واقع فیش حج امتیازیست که به شما اعطا می‌شود تا امکان این را داشته باشید که به خانه خدا سفر کنید. قاعدتاً هرچه برگه حج شما قدیمی‌تر باشد، اولویت بالاتری خواهد داشت. برای مثال اگر شما در سال 1380 روند ثبت نام را نهایی و رسید حج خودتان را دریافت کرده باشید، ممکن است که سال آینده امکان این را داشته باشید که به خانه خدا سفر کنید. البته این مثال تنها یک مثال فرضی برای فهم بهتر ماهیت فیش حج می‌باشد.

 

چگونه می‌توان فیش حج را خرید؟

متاسفانه به واسطه عوامل و فاکتورهای گوناگونی، از سال 1386 به بعد، هیچ فیش مکه جدیدی فروش نرفته است. با این تفاسیر، تنها راهی که شما برای سفر حج پیش روی خودتان دارید، کمک گرفتن از افرادی است که قبلاً موفق به ثبت ‌نام برای تهیه فیش عمره شده‌اند.

به واسطه فاکتورها و عوامل گوناگون، ممکن است که برخی از افراد حق امتیاز خود یعنی همان حواله حج خود را به فروش برسانند. در این شرایط است که شما می‌توانید با خرید این فیش‌‌، امکان سفر به خانه خدا را داشته باشید. معمولاً دلایل و عوامل گوناگونی وجود دارند که ممکن است باعث شوند فردی که موعد سفرش به خانه خدا رسیده، تصمیم خود را عوض کند. در این شرایط در صورت عدم استفاده، امتیاز فیش او می‌سوزد. پس چه بهتر است که از این فرصت بهره گرفته شود و با فروش حق امتیاز، فرد دیگری امکان سفر به خانه  خدا را داشته باشد. پس اگر به‌ دنبال سفر به خانه خدا هستید، در حال ‌حاضر تنها راه‌ حل موجود، جستجو بین آگهی‌های فروش فیش حج می‌باشد. با این کار شما می‌توانید با ارتباط گرفتن با فروشندگان و بررسی شرایط آن ‌ها، فیش مورد نیاز خودتان تهیه نمایید و امتیاز سفر خانه خدا را به دست بیاورید.

 

قبل ‌از خرید فیش حج، به چه فاکتورهایی توجه داشته باشیم؟

بعد از صحبت در رابطه با ماهیت برگه حج و روند تهیه این فیش، حال اجازه دهید برای شما بگویم که قبل ‌از خرید فیش حج، شما باید به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید. توجه به این نکات به شما کمک خواهد کرد تا این امکان را داشته باشید که به ‌صورت کاملاً قانونی و با خیالی راحت، امتیاز سفر به خانه خدا را به دست بیاورید و با استفاده از این امتیاز، به هدفتان برسید. اجازه دهید با هم در ادامه فاکتورهایی را بررسی کنیم که قبل ‌از خرید رسید حج، توجه به آن‌ها می‌تواند راه‌گشا و کمک‌ کننده باشد.

 

نوع فیش حج 

به این نکته توجه داشته باشید که فیش حج در دو نوع متفاوت عمره و تمتع به متقاضیان عرضه شده است. حج عمره حجی است که در تنها ماه‌های خاص زیارت خانه خدا اتفاق نمی‌افتد و میتواند در هر ماه از سال برگزار ‌شود. علاوه ‌بر این موضوع، در این حج بسیاری از مناسک حج واجب انجام نمی‌شود. به‌ طور کلی اگر هدف شما از سفر به خانه خدا تنها زیارت می‌باشد و نمی‌خواهید اعمال حج واجب را انجام دهید، قاعدتاً حج عمره انتخاب مناسب‌تری برای شما میباشد. اما حج تمتع باید تنها در ماه‌های مخصوص حج اتفاق بیفتد و علاوه‌ بر این موضوع، طی روند این حج، شما باید مناسک گوناگونی به انتها برسانید.

پس به ‌طور کلی روند تهیه برگه حج تمتع به نسبت فیش حج، ممکن است که سخت‌تر باشد زیرا علاوه ‌بر محدودیت تعداد فیش، محدودیت زمان اعزام نیز وجود دارد. این شما هستید که باید با توجه به فاکتورهای گوناگونی مثل بودجه، هدفتان از زیارت خانه خدا و … به خرید فیش مدنظرتان بپردازید.

 

قیمت فیش 

علاوه ‌بر عمره یا تمتع بودن، شما برای خرید برگه حج واجب باید به قیمت فیش نیز توجه داشته باشید. عوامل متفاوتی وجود دارند که می‌توانند روی هزینه‌ای که شما به‌ عنوان تعرفه فیش باید بپردازید تاثیرگذار باشند‌. اجازه دهید برخی از این عوامل را با هم بررسی کنیم.

نوع حج: همان‌ طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، قیمت فیش حج تمتع با قیمت قبض حج عمره متفاوت است‌ شما برای حج تمتع باید هزینه‌ بیشتری بپردازید. 

زمان صدور: علاوه‌ بر نکته‌ای که پیشتر برای شما گفتیم، زمان صدور حواله حج نیز در قیمت آن مؤثر است. معمولاً با توجه به ماه و سال قبض حج، قیمت آن تعیین می‌شود. فیش‌هایی که قدیمی‌تر هستند، قیمت بیشتری دارند. این موضوع به واسطه این فاکتور است که فیش‌های قدیمی اولویت بهتری برای اعزام به حج تمتع دارند. یعنی هر چه فیش شما قدیمی‌تر باشد، شانس این ‌که زودتر به سفر حج اعزام شوید بالاتر می‌رود.

ورثه‌ای بودن: فیش‌های حج ورثه‌ای شرایط خاص خودش را دارند که براساس این شرایط، قیمت آن‌‌ها نیز دست‌خوش تغییرات گوناگونی می‌شود.

 

خرید از مراجع قانونی 

اگر به ‌دنبال خرید برگه حج هستید، حتماً به مراجع قانونی برای این اقدام مراجعه کنید. در حال‌ حاضر، مراکز بی‌شماری وجود دارند که می‌توانند در زمینه خرید فیش حج به شما کمک کنند. اما در کنار خدمات دهندگان معتبر، خدمات دهندگان دیگری نیز وجود دارند که ممکن است به ‌دنبال کلاه‌برداری باشند. پس سعی کنید که حتماً برای تهیه برگه حج به سراغ مواردی بروید که فیش‌ها با امتیاز واقعی را به فروش می‌رسانند. توجه به این نکته ساده به شما کمک می‌کند تا از طریق ساده‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌ها، فیش با امتیاز مدنظر خود را خریداری کنید و شانس این را داشته باشید که به زیارت خانه خدا بروید.

یکی از بسترهای مطمئنی که می‌تواند در روند خرید فیش حج به شما کمک کند، سایت com.فیشحج.www یا معادل آن یعنیhttps://www.xn--rgbbu5cx6b.com  می‌باشد. این سایت بزرگ‌ترین بستر آگهی رایگان خرید و فروش فیش حج می‌باشد و همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر و راحت‌تر فیش مناسب خود برای سفر به حج را خریداری کنید. 

 

به استان محل سکونت خود توجه داشته باشید 

حتماً برای خرید فیش حج به سراغ آگهی‌هایی بروید که در استان محل سکونت شما هستند. یعنی اگر محل سکونت شما استان تهران میباشد، فیشی را خریداری کنید که از استان تهران صادر شده است. عدم توجه به این نکته می‌تواند در ادامه، مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. 

 

به قوانین موجود در روند فروش دقت کنید 

به‌ طور کلی، برای نهایی شدن روند خرید و فروش فیش حج و قانونی بودن آن، هم خریدار و هم فروشنده باید به فاکتورهای گوناگونی توجه داشته باشند. برای مثال تنها زمانی روند انتقال مالکیت حق امتیاز قانونی و قابل ‌اتکا خواهد بود، که هم فروشنده و هم خریدار در روند معامله حضور داشته باشند. در غیر این صورت، معامله از لحاظ قانونی پذیرفته نخواهد بود. اگر قرار باشد از نظر سازمان حج و زیارت روند معامله قانونی باشد، فروشنده و خریدار باید طی یک قرار از پیش ‌تعیین ‌شده در یک روز بخصوص در دفاتر رسمی حاضر شوند و با ارائه مدارک خود روند معامله را به پایان برسانند.

برای فرد فروشنده، ‌همراه داشتن اصل شناسنامه، اصل کارت ملی و اصل فیش؛ و برای فرد خریدار به‌ همراه داشتن اصل شناسنامه و اصل کارت ملی ضروری است. علاوه‌ بر این موضوع، در نهایت برگه‌ی مجوز انتقال از طرف سازمان حج و زیارت صادر می‌شود که این برگه، نشان دهنده مقبولیت روند معامله می‌باشد. در واقع بدون آن معامله پذیرفته نخواهد شد. به ‌طور کلی روند خرید و فروش فیش حج روندی کاملاً قانونی است اما باید برای انجام این اقدام، باید به تبصره‌های از پیش ‌تعیین ‌شده توجه شود. در این شرایط است که شما میتوانید با همکاری سازمان حج و زیارت و خرید فیش، امکان سفر به خانه خدا را به دست بیاورید.

 

به ‌هیچ ‌عنوان به سمت خرید فیش حج وکالتی نروید

به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید رسید حج، به‌ هیچ‌ عنوان نباید فیش وکالتی خریداری کنید‌. طبق اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت‌، فیش‌های وکالتی در صورتی ‌که خرید و فروش شوند هیچ امتیازی را منتقل نمی‌کنند.‌ یعنی حتی اگر شما فیش را به ‌طور کامل خریداری کرده باشید، باز هم امکان خروج از کشور و سفر به خانه خدا را نخواهید داشت. پس برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، به‌ هیچ‌ عنوان به سراغ ‌خرید فیش وکالتی نروید.

 

معرفی بهترین خدمات دهنده برای استفاده از خدمات خرید و فروش فیش حج 

بعد از صحبت در رابطه با نکاتی که قبل‌ از خرید بلیط مکه باید به آن‌ توجه داشته باشید، حال اجازه دهید برای شما به معرفی خدمات‌دهنده‌ای بپردازیم که می‌تواند به شما کمک کند تا روند خرید و فروش فیش حج را به صورت کاملاً قانونی پیش ببرید. درست است که در این محتوا بیشتر برای شما در رابطه با روند خرید فیش صحبت کردیم، اما اگر شما به ‌دنبال فروش فیش خود باشید، باز هم کسب اطلاعات در رابطه با نکات بیان ‌شده در این محتوا، برای شما ضرورت دارد.

به‌ طور کلی فرقی نمی‌کند که به‌ دنبال فروش رسید حج خود هستید یا می‌خواهید امتیاز سفر به خانه خدا را خریداری کنید؛ در هر دو صورت، بهتر است که برای استفاده از خدمات ارائه‌ شده به بسترهای معتبر و مطمئنی مراجعه کنید.‌ یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده از این خدمات، وب سایت com.فیشحج.www یا معادل انگلیسی آن https://www.xn--rgbbu5cx6b.com  می‌باشد.‌ این سایت به‌ عنوان بزرگ‌ترین سایت آگهی رایگان برای خرید و فروش فیش‌های حج عمره و تمتع شناخته میشود‌.

با توجه به پایین بودن میزان ارائه خدمات و بالا بودن تعداد متقاضیان، مراجعه به بزرگ‌ترین وب‌سایت فعال در این زمینه ضرورت دارد. تنها در این شرایط است که شما امکان این را دارید که فیش مناسب خودتان را تهیه نمایید. این وب‌سایت، وب‌سایتی کاملاً قانونی می‌باشد که مراجعه به آن می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر فیش مد نظرتان را تهیه نمایید و یا آن را به فروش برسانید. پس اگر به‌ دنبال یک خدمات دهنده متخصص و معتبر با جامعه آماری گسترده هستید، این بستر می‌تواند بهترین بستر ممکن برای شما باشد.

 

جمع‌بندی 

ما در این محتوا سعی کردیم که به ‌طور کامل برای شما در رابطه با خرید و فروش فیش حج صحبت کنیم و اطلاعات کاربردی در این زمینه به شما ارائه دادیم. به‌ طور کلی عاقلانه‌ترین کار قبل‌ از انجام هرگونه اقدامی، کسب اطلاعات دقیق در رابطه با روند خرید و فروش فیش‌ها و قوانینی است که توسط سازمان حج و زیارت تصویب شده‌ است. هنگامی ‌که شما از این اطلاعات آگاهی کسب کردید، امکان این را خواهید داشت که با طی کردن روند قانونی، بدون هیچ ‌گونه مشکلی به خرید و فروش فیش حج بپردازید. پس سعی کنید که حتماً این نکته را جدی بگیرید و تا با اقدامات قانونی، بدون هیچ ‌گونه مشکلی شانس زیارت خانه خدا را به دست بیاورید.

 

سوالات متداول 

قبل‌ از خرید فیش حج چه کاری انجام دهیم؟ قبل ‌از انجام هر گونه اقدامی، بهتر است که از مشاوره‌هایی که در این زمینه وجود دارد کمک بگیرید. این مشاوره‌ها می‌توانند راهنمای شما در مسیر خرید فیش باشند. 

چگونه می‌توان اطلاعات فیش را بررسی کرد؟ شما می‌توانید با مراجعه به سازمان حج و زیارت، اولویت فیش خودتان را استعلام کنید  و به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

آیا امکان خرید چند فیش حج وجود دارد؟ خیر برای هر کد ملی، تنها امکان خرید یک فیش حج وجود دارد. 

آیا امکان انتقال چند باره برگه مکه وجود دارد؟ طبق قوانین موجود، برای انتقال به اشخاص غیر، شما تنها می‌توانید یک ‌بار فیش را به فروش برسانید. برای بار دوم، تنها امکان انتقال فیش به افراد درجه یک خانواده وجود خواهد داشت.