دوناروما: حتی بدون انگشت هم بازی می کردم!

فرم نو: جانلوئیجی دوناروما از بستن بازوبند کاپیتانی ایتالیا در لیگ ملت های اروپا مقابل مجارستان ابراز افتخار کرد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از فوتبال ایتالیا، در ادامه دیدارهای لیگ ملت های اروپا ایتالیا با نتیجه ۲ بر یک مجارستان را شکست داد. نیکولو بارلا در دقیقه ۳۰ با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه، ایتالیا را پیش انداخت و اواخر نیمه نخست، پلگرینی، ستاره آتزوری در این دیدار، اختلاف را به دو گل رساند. در نیمه دوم هم مانچینی در دقیقه ۶۱ به اشتباه دروازه ایتالیا را باز کرد تا اختلاف به حداقل برسد اما در نهایت ایتالیا برنده این دیدار شد.

با این نتایج ایتالیا با ۴، مجارستان با ۳، آلمان با ۲ و انگلیس با یک امتیاز در رده های اول تا چهارم گروه سه لیگ A ملت های اروپا قرار گرفتند.

در این دیدار هم روبرتو مانچینی تصمیم گرفت تا دوناروما دروازه بان جوان تیمش بازوبند کاپیتانی را به بازو ببندد. دروازه بان پاری سن ژرمن با بستن بازوبند مقابل بلژیک در اکتبر گذشته به جوان ترین کاپیتان ایتالیا از سال ۱۹۶۵ تبدیل شد.

دوناروما اظهار داشت: می دانستیم پس از ناکامی در انتخابی جام جهانی و شکست برابر آرژانتین در فینالیسیما، باید تغییر نماییم و یک دوره سخت را با بازیکنان جوان شروع نماییم. بازیکنان با روحیه مناسب به اینجا آمدند و می دانستند که باید هر کاری که می توانند برای این پیراهن انجام دهند. بازوبند کاپیتانی احساسی غیرقابل وصف است، پوشیدن پیراهن شماره یک و بازوبند چیزی است که شما را غافلگیر می کند. خوسحالم بار دیگر این افتخار نصیبم شد. مصدومیتی به خاطر انگشت دست داشتم ولی برای این پیراهن حتی بدون انگشت هم بازی می کردم، باید از کادر پزشکی تشکر کنم که کمک زیادی به من کردند و توانستم امشب بازی کنم.

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا هم اظهار داشت: بازی خوبی انجام دادیم بخصوص در نیمه اول. با این وجود، گل آنها سبب ایجاد ترس و فشار در بازی ای شد که باید با اختلاف گل های بیشتری برنده می شدیم. هر دو تیم در انتها کمی خسته بودند. ما با چند جوان بازیکن جوان بازی کردیم و می دانیم که کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، راه هنوز طولانی است. ماباید با اعتماد به نفس جلو برویم چونکه دو بازی خوب مقابل تیم های آلمان و مجارستان انجام دادیم.