احتمال شکایت فدراسیون کشتی روسیه از IOC به دادگاه عالی ورزش

میخائیل مامیاشویلی ضمن انتقاد شدید درباره احتمال کنار گذاشته شدن ورزشکاران روس از انتخابی المپیک، شکایت به دادگاه عالی ورزش را رد نکرد.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، میخائیل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه عنوان نمود این فدراسیون به علت محرومیت کشتی گیران روسی از شرکت در مسابقات بین المللی امکان دارد به دادگاه عالی ورزش شکایت کند.
در ۲ مارس، اتحادیه جهانی کشتی به علت شرایط اوکراین، ورزشکاران روسیه را از شرکت در مسابقات بین المللی زیر پوشش این سازمان محروم کرد. همینطور در بیانیه این سازمان در مورد لغو تمام مسابقات بین المللی برنامه ریزی شده در روسیه گفته شده است.
مامیاشویلی تصریح کرد: زمانی که تمام ارزشهایی که جهان متمدن همیشه به آن افتخار کرده نقض می شود، من چشم انداز رفتن به دادگاه را چندان با فایده نمی دانم اما این کار را هم رد نمی کنم. صراحتاً، این نژادپرستی آشکار است. من آدم کوچکی هستم، اما به شما سفارش می کنم ما را عصبانی نکنید. در مورد پذیرش ورزشکاران روسی در مسابقات و مهم تر از همه در مسابقات انتخابی بازی های المپیک تصمیمی عاقلانه بگیرید. حضور در انتخابی المپیک حتی در شدیدترین حالات باید برای همه باقی بماند.
رئیس فدراسیون کشتی روسیه همینطور انتظار دارد که مسابقات کشتی حرفه ای لیگ پادوبنی نه تنها در روسیه، بلکه در خارج از کشور هم برگزار گردد. مامیاشویلی تصریح کرد: در آینده نزدیک کمیته اجرایی را تشکیل خواهیم داد و به همراه علاقمندان برنامه های بعدی را در جهت رعایت منافع ورزشکاران و سودآوری اقتصادی انجام خواهیم داد. نمایندگان ورزش ما مستحق کسب درآمد برای حضور خود در رقابت ها هستند و باید مطالبات آنها پرداخت گردد. ما تلاش خواهیم کرد لیگ پادوبنی را به یک رویداد بین المللی تبدیل نماییم تا نه تنها در خاک روسیه، بلکه در قلمرو کشورهایی که علاقمند به چنین اقدامی هستند هم برگزار گردد.
در این مسابقات که در مسکو برگزار شد کشتی گیرانی از روسیه، بلاروس، هند، ازبکستان، تاجیکستان، آذربایجان، قرقیزستان، ارمنستان، ترکمنستان و همینطور یک ورزشکار از اوکراین حضور داشتند.

منبع: