رده بندی ارزشمندترین باشگاه های فوتبال جهان از جانب فوربس

فوربس رده بندی جدید۲۰ باشگاه فوتبال با ارزش جهان را منتشر نمود.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از استار، مجله فوربس رده بندی جدید ۲۰ باشگاه فوتبال با ارزش جهان را منتشر نمود. گزارشی که نشان میدهد که بعد از شروع مجدد فعالیت فوتبال پس از همه گیری کرونا، تیم ها در کسب درآمد روند صعودی داشتند. تحلیل ها حاکی از آنست که کارهای تیم های باشگاهی در جهان بهبود یافته است و باشگاه ها نسبت به دو سال قبل که همه گیری اعلام گردید ۳۰ درصد رشد مالی داشته اند. در واقع شیوع ویروس کرونا در جهان سبب شد خیلی از باشگاه های ورزشی و خصوصا فوتبال با کاهش درآمدهای خود مواجه شوند و حالا رفته رفته باشگاه ها به دنبال جبران این ضررها هستند.
فوربس بارسلونا را در رتبه اول رده بندی خود منتشر نمود که ارزش آن ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلیون دلار است. آبی و اناری های کاتالان همچنان از رقیب خود، رئال مادرید که با ارزش ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار در رده دوم قرار دارد پیشی گرفتند و در صدر قرار دارند. این در حالیست که سران باشگاه بارسلونا طی جلسه ای اعلام نمودند که میزان درآمدهای این باشگاه در فصل ۲۱-۲۰۲۰ با کاهش ۲۶ درصدی، به ارزش ۲۲۴ میلیون یورو روبرو شده است.
ویروس کرونا بیشترین ضربه مالی را به باشگاه های بزرگ و پرتماشاگر اروپا همچون بارسلونا و رئال مادرید وارد کرده است. گفته می شود باشگاه مادریدی هم تا آخر فصل قبل مبلغ ۱۶۰ میلیون یورو ضرر مالی دید. این درحالی است که دیگر باشگاه های بزرگ اسپانیا نظیر اتلتیکومادرید و والنسیا هم به ترتیب با ضررهای مالی ۱۱۰ و ۸۰ میلیون یورویی مواجه گشته اند.
نکته جالب جایگاه پاری سن ژرمن در این رده بندی است. تیمی که در تابستان ۲۰۲۱ اروپا در بازار نقل و انتقالات حسابی ولخرجی کرد و بهترین بازیکن جهان یعنی لئو مسی را به خدمت گرفت، با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در رده نهم قرار دارد.
۲۰ باشگاه با ارزش ترین باشگاه های جهان بر مبنای فوربس
۱- اف سی بارسلونا (اسپانیا): ۴.۷۶۰ میلیارد دلار
۲- رئال مادرید (اسپانیا): ۴.۷۵۰ میلیارد دلار
۳- بایرن مونیخ (آلمان): ۴.۲۱۵ میلیارد دلار
۴- منچستریونایتد (انگلیس): ۴.۲ میلیارد دلار
۵- لیورپول (انگلیس): ۴.۱ میلیارد دلار
۶- منچستر سیتی (انگلیس): ۴ میلیارد دلار
۷- چلسی (انگلیس): ۳.۲ میلیارد دلار
۸- آرسنال (انگلیس): ۲.۸ میلیارد دلار
۹- پاری سن ژرمن (فرانسه): ۲.۵ میلیارد دلار
۱۰- تاتنهام هاتسپور (انگلیس): ۲.۳ میلیارد دلار
۱۱- یوونتوس (ایتالیا): ۱.۹۵۰ میلیارد دلار
۱۲- بوروسیا دورتموند (آلمان): ۱.۹ میلیارد دلار
۱۳- اتلتیکو مادرید (اسپانیا): یک میلیارد دلار
۱۴- اینترمیلان (ایتالیا): ۷۴۳ میلیون دلار
۱۵- اورتون (انگلیس): ۶۵۸ میلیون دلار
۱۶- آث میلان (ایتالیا): ۵۵۹ میلیون دلار
۱۷- آ اس رم (ایتالیا): ۵۴۸ میلیون دلار
۱۸- وستهام یونایتد (انگلیس): ۵۰۸ میلیون دلار
۱۹- لستر سیتی (انگلیس): ۴۵۵ میلیون دلار
۲۰- آژاکس (هلند): ۴۱۳ میلیون دلار

منبع: