مورینیو: حالا در فینال هستیم و می خواهیم برنده شویم

سرمربی تیم رم صعود تیمش به فینال لیگ کنفرانس را به موفقیت در لیگ قهرمانان تشبیه کرد و تصریح کرد تیمش برای برنده شدن در فینال تلاش خواهد نمود.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از فوتبال ایتالیا، دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ کنفرانس اروپا پنج شنبه شب با برگزاری دو دیدار به پایان رسید که در یکی از بازی ها رم در خانه به دیدار لسترسیتی رفت. دیدار رفت دو تیم در انگلیس با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود.
در دیدار برگشت رم خیلی زود به گل اول رسید. کرنر پیگرینی در دقیقه ۱۱ را تامی آبراهام وارد دروازه لستر کرد و تیمش را پیش انداخت. در ادامه هم بازیکنان رم بازی بهتری عرضه دادند و می توانستند گل دوم را هم به ثمر برسانند که موفق نبودند.
در ادامه تلاش بازیکنان لستر برای باز کردن دروازه رم راه به جایی نبرد و این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر رمی ها به پایان رسید تا جالوروسی با مورینیو در یک قدمی کسب قهرمانی پس از ۱۴ سال قرار گیرند.
ژوزه مورینیو پس از راه یابی تیمش به فینال رقابت ها اظهار داشت: خیلی خسته ام، می خواهم به خانه بروم. این یک پیروزی برای کل خانواده رم است. نه فقط برای بازیکنان و کادرفنی بلکه برای همه هواداران. این بزرگترین دستاورد ماست، این همدلی و احساس خانوادگی که با هواداران بوجود آورده ایم فوق العاده است. فکر می کنم عملکرد ما فوق العاده بود، دیگران امکان دارد آنرا متفاوت ببینند، اما وقتی دروازه بان شما در طول 120 دقیقه در مقابل یک تیم لیگ برتری با این همه کیفیت دو سیو دارد به این مفهوم است که ما کار خوبی انجام داده ایم. ما سه بازی تا آخر سری آ داریم و تلاش می نماییم فصل را به خوبی به پایان ببریم. ما مسیر فوق العاده ای برای رسیدن به فینال داشتیم، برای رسیدن به فینال امتیازات زیادی را در سری آ از دست دادیم، اما حالا در فینال هستیم و می خواهیم برنده شویم.
آقای خاص افزود: وقتی در رم کار می کنید، در رم زندگی می کنید و در رم نفس می کشید، انگار در این باشگاه هستید چونکه باشگاه نماد واقعی شهر است. من از روز اول احساس کردم که رم چه تیم بزرگی است. من بسیار احساساتی هستم. البته من لحظات بزرگتر از این را داشته ام ولی باید تاکید کنم که این موفقیت برای ما مثل موفقیت در لیگ قهرمانان است.
مورینیو بعنوان نخستین مربی در سطح اروپا تاریخ ساز شده است که با چهار باشگاه مختلف (پورتو، اینتر، منچستریونایتد و رم) به فینال یک رقابت باشگاهی در اروپا رسیده است. او می تواند نخستین مربی شود که قهرمانی در لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس را به دست می آورد.
او درباره درخشش تامی آبراهام مهاجم تیمش هم اظهار داشت: تامی می داند من از صحبت کردن درباره او امتناع می کنم چون او می تواند بهتر عمل کند و این را می داند! او بازیکن بزرگی است که پتانسیل بالایی دارد. من از تعریف و تمجید او خودداری می کنم! او باید در هر بازی به این سختی کار کند، نه فقط زمانی که ما مقابل لاتزیو قرار داریم یا برای فینال اروپا می جنگیم.
سرمربی رم پیامی برای کارلو آنچلوتی که با رئال مادرید به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است هم داشت و اظهار داشت: اگر به من اجازه می دهید برای مربی ای که دوست من است پیام بدهم و این موفقیت را به او تبریک بگویم. امیدوارم هر دو در فینال برنده شویم.

منبع: