گزارش یك نشریه انگلیسی از دیدارهای پرگل تاریخ انگلیس – ایران پرگل ترین دیدار جام جهانی می شود؟

فرم نو: یک نشریه انگلیسی ضمن معرفی پرگل ترین دیدارهای جام جهانی از دیدار انگلیس – ایران بعنوان دیداری که می تواند پرگل ترین دیدار تاریخ جام جهانی شود یاد کرد.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از نشریه HITC، حداقل روی کاغذ، انگلیس مقابل ایران، آرژانتین مقابل عربستان سعودی و بلژیک مقابل کانادا پتانسیل یک طرفه بودن بازی را در این دوره جام جهانی دارند. اما، حتی با وجود هری کین، لیونل مسی و کوین دی بروین در بهترین حالت خود این تیم ها نیاز به ثبت یک روز فوق العاده از طرف همه بازیکنان خود دارند تا بردی تاریخی و پرگل در جام جهانی ثبت گردد.
مجارستان با الهام از هت تریک هفت دقیقه ای لازلو کیس – تنها بازیکن تعویضی که تابحال سه گل در یک بازی جام جهانی به ثمر رسانده است – چهار دهه پیش، السالوادور را ۱۰ بر ۱ شکست داد.
هیچ تیم دیگری تابحال در یک بازی جام جهانی دو رقمی نشده است. مجارستان با هدایت فرانس پوشکاش و ساندور کوچیس افسانه ای، در رقابتی پر گل کره جنوبی را با نتیجه ۹ بر صفر شکست دادند.
آیا تاریخ در قطر نوشته می شود؟
یوگسلاوی نیز در سال ۱۹۷۴ با ۹ گل زئیر را پشت سر گذاشت. در همین حال، سوئد، کوبا را ۸ بر ۰ در سال ۱۹۳۸ شکست داد. اروگوئه مقابل بولیوی در سال ۱۹۵۰ و آلمان مقابل عربستان سعودی در سال ۲۰۰۲ نیز این نتیجه را ثبت کردند.
میروسلاو کلوزه رکورددار گلزنی جام جهانی سه گل از ۱۶ گل خود در جام جهانی را در مقابل تیم عربستان به ثمر رساند.
چهار بازی در تاریخ جام جهانی با نتیجه ۷ بر صفر به انتها رسیده است. اروگوئه – اسکاتلند و ترکیه – کره شمالی در سال ۱۹۵۴، لهستان – هائیتی در سال ۱۹۷۴ و پرتغال مقابل کره شمالی در سال ۲۰۱۰ و چه باور کنید چه نه، کریستیانو رونالدو در آن روز تنها یک گل به ثمر رساند.
باید دید در این دوره جام جهانی می توانیم امیدوار باشیم تا یک دیدار به لیست پرگل ترین دیدارهای تاریخ جام جهانی وارد شود یا خیر.

منبع: