در گفت وگو با SUN و HRT مطرح شد اسکوچیچ: می توانیم انگلیس را شکست دهیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ابراز خوشبینی درباره جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت که بازی در کشور قطر مانند بازی در استادیوم آزادی در تهران است.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با HRT کرواسی درباره شانس بازی ایران در جام جهانی و بازی با تیم ملی آمریکا اظهار داشت: من تمایلی به صحبت درباره روابط سیاسی ایران و آمریکا ندارم. بین دو کشور اختلاف نظر وجود دارد اما ما فقط می خواهیم به فوتبال فکر نماییم.
وی اضافه کرد: هدف ما عبور از گروه است. همیشه گفته ام تیم بزرگی داریم و می توانیم به مرحله بعد راه یابیم. می توانیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود نماییم که نخستین بار برای ایران است.
این دومین دوئل ایران و آمریکا در جام جهانی خواهد بود، آنها در سال ۱۹۹۸ در فرانسه با هم همگروه بودند و ایران ۲-۱ برنده این دیدار شد.
دو کشور از زمان پیروزی انقلاب اسلامی که با گروگانگیری ۴۴۴ روزه در سفارت آمریکا همراه بود، رابطه ای نداشته اند.
علاوه بر ایران و آمریکا، انگلیس نیز در گروه B قرار دارد و چهارمین تیم شرکت کننده بعد از آخرین بازی از مسابقات مقدماتی اروپا مشخص می شود که ولز، اسکاتلند و اوکراین برای یک سهمیه باقی مانده می جنگند.
اسکوچیچ افزود: انگلیس سخت ترین حریف ایران خواهد بود، اما باتوجه به نزدیکی ایران و قطر، اینجا زمین خانگی ما خواهد بود. این مانند بازی در استادیوم آزادی خواهد بود و به همین خاطر تمام تلاش خودرا می نماییم تا از این گروه به دور بعدی راه یابیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال هم چنین در اظهاراتی جداگانه که در SUN انگلیس پخش شده، اظهار داشت: در بازی با انگلیس هر اتفاقی می تواند رخ دهد؛ ما ۱۵ بازی انجام نمی دهیم، یک بازی انجام می دهیم و هر چیزی ممکنست در یک بازی اتفاق بیفتد.
ایران در رده بیست و یکم فیفا با ۱۶ پله پایین تر از انگلیس قرار دارد و علیرضا جهانبخش بازیکن سابق برایتون و مهدی طارمی از پورتو در ترکیب این تیم حضور دارند.
اسکوچیچ افزود: شاید ترجیح می دادیم در بازی اول با انگلیس بازی نکنیم اما ما بازیکنان زیادی داریم که در اروپا بازی می کنند و می توانند با احترام کامل به دیگران بجنگند، اما آنها می توانند برای عبور از این گروه و کسب سهمیه بجنگند.
وی افزود: مردم هم چنین اهتمام خواهند کرد بگویند که ما شرایط قطر را بهتر می دانیم و این یک مزیت خواهد بود. اما مزیت واقعی ما این است که بازیکنان زیادی داریم که در دومین یا سومین جام جهانی حضور خواهند داشت. ما در آسیا شماره ۱ هستیم، اما این مهم نیست. مهمست که ما بهترین بازیکنان مان را آماده نماییم و می دانم که ما روحیه مردم ایران را همراه خودمان داریم. برای این بچه ها بازی کردن برای کشورشان بسیار مهمست.
سرمربی تیم ملی ایران اضافه کرد: دلیلی وجود ندارد که فکر نکنیم می توانیم انگلیس را شکست دهیم، چونکه نه! به یاد داشته باشید که من کروات هستم، بدین سبب می دانم که می توانیم انگلیس را شکست دهیم.
وی اضافه کرد: مردم می توانند بازی را تماشا کنند و بگویند پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک های تاریخ جام جهانی خواهد بود. خوب! شما می توانید این طور فکر کنید. فوتبال غیرقابل پیش بینی است.