رکوردشکنی نادال با ۲۱ قهرمانی گرنداسلم

به گزارش فرم نو نفر پنجم رنکینگ برترین تنیسورهای جهان با کسب عنوان نخست تنیس ملبورن و رسیدن به بیست و یکمین قهرمانی رقابت های گرنداسلم، رکوردار تنیس جهان در این رقابت ها شد و از راجر فدرر و نواک جوکوویچ صرب پیش افتاد.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، در جریان دیدار نهایی رقابت های تنیس گرنداسلم ملبورن استرالیا که نزدیک به ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه ساعت به طول انجامید، رافائل نادال چهره شاخص تنیس جهان از اسپانیا و نفر پنجم رنکینگ، مقابل دنیل مدودف روس و نفر دوم رنکینگ جهان به برتری ۳ بر ۲ رسید و جام قهرمانی را بالای سر برد.
دو ست نخست این دیدار با نتایج ۶ بر ۲ و ۷ بر ۶ به سود مدودف به پایان رسید تا این تنیسور روس در آستانه شکست نادال و کسب عنوان قهرمانی قرار بگیرد.
اما نادال با برگشت استثنایی خود در ست های سوم و چهارم به ترتیب با نتایج مشابه ۶ بر ۴ به برتری رسید تا این دیدار حساس و نفس گیر به ست پنجم کشیده شود.
در ست پایانی نادال ۳۵ ساله با استفاده از مهارت و تجربه خود بار دیگر موفق به شکست حریف ۲۵ ساله و مطرح روس شد و با کسب پیروزی ۷ بر ۵ در ست پایانی، در نهایت به برتری ۳ بر ۲ رسید و برای بیست و یکمین مرتبه جام قهرمانی رقابت های گرنداسلم تنیس را بالای سر برد.
نادال آخرین بار ۱۳ سال پیش و در سال ۲۰۰۹ در رقابت های ملبورن صاحب عنوان قهرمانی شده بود.
به این ترتیب نادال با کسب بیست و یکمین عنوان قهرمانی خود در رقابت های گرنداسلم، رکورددار کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شد و از راجر فدرر و نواک جوکوویچ صرب نفر نخست رنکینگ برترین های جهان که صاحب ۲۰ قهرمانی در رقابت های گرنداسلم است، جلو زد.
جوکوویچ به علت تزریق نکردن واکسن کرونا، بعد از حواشی متعدد، از جانب دولت استرالیا و با حکم دادگاه، اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکرد.