نازنین ملایی: قانون توزیع سهمیه روئینگ عادلانه نیست

به گزارش فرم نو دختر ملی پوش روئینگ ایران اظهار داشت: نحوه توزیع سهمیه ها بی عدالتی است و کشورها باید همان موقع که این قانون تصویب گردید اعتراض می کردند.
نازنین ملایی در گفتگو با ایسنا در مورد این که بین او و بهمن نصیری یکی باید به المپیک توکیو اعزام شود، بیان کرد: زمانی که قوانین فدراسیون جهانی اعلام گردید ما این احتمال را می دادیم که ممکنست در انتخابی المپیک چنین اتفاقی رخ دهد و خودمان را برای چنین روزی آماده کرده بودیم. فدراسیون هم پیش از مسابقات بخشنامه ای را تصویب کرد که بعدا بی عدالتی نشود اما به نظرم قانونی که فدراسیون جهانی گذاشته است، بی عدالتی است چونکه طبق این قانون، فردی که نایب قهرمان آسیا شده است حذف می شود و یک نفر که هفتم، هشتم آسیا شده است و قدرتی برای نمایش ندارد جایگزین نایب قهرمان می شود.
ملایی در پاسخ به این پرسش که فکر می کند فدراسیون جهانی با درخواست ایران موافقت کند که اگر ژاپن نمایندگان خودرا در روئینگ یک نفره اعزام نکرد، ایران بجای یک قایق، دو قایق خودرا به المپیک بفرستد، اشاره کرد: امیدوارم این اتفاق بیفتد اما واقعیت این است که احتمالش کم است. به هر حال مدت زمان زیادی تا المپیک باقی نمانده است و فکر نمی کنم فدراسیون جهانی در این بازه زمانی تغییرات بوجود آورد. نکته این است که ما از مدتها پیش می دانستیم که این قانون وجود دارد و اگر اتفاق بیفتد چه بی عدالتی رخ می دهد و به نظرم باید همان دو، سه سال پیش یا حتی یک سال پیش که المپیک به تعویق افتاد، اعتراض می کردیم و چند کشور دیگر را هم با خود همراه می کردیم تا این قانون تغییر کند.

او اضافه کرد: من حتی به بهمن نصیری هم گفتم الان از من و شما ناراحت تر ژاپن است که در هر چهار قایق، مدال طلا گرفته است و با فاصله نسبت به کشورهای دیگر هم توانست سهمیه بگیرد اما فقط می تواند دو قایق خودرا به المپیک اعزام کند. کشورهای زیادی می توانند از این قانون ناراضی باشند و همان زمان که این قانون تصویب گردید، کشورها می توانستند جمع شوند و نسبت به این قانون اعتراض کنند. قانونی که فدراسیون جهانی گذاشته به شکلی است که فقط کشورهای بیشتری در المپیک حضور دارند اما چه فایده که فقط تعداد کمی از بالاترین های جهان در المپیک رقابت می کنند. انگار شش، هفت نفر از بهترین ها رقابت دارند و بقیه برای آب بازی آمده اند!
دختر قایقران ایران با شاره به درخواستی که از مسئولان دارد، اظهار داشت: درخواستی که ما قبلا هم داشتیم و الان هم داریم این است که سهمیه را گرفته ایم اما به خاطر قانون فدراسیون جهانی نمی توانیم هر دو به المپیک برویم بدین سبب از مسئولان می خواهیم در صورت امکان تمام حقوق و مزایا را برای هر دو نفر در نظر بگیرند چون واقعاً زحمت کشیدیم و برای رسیدن به این سهمیه سعی کردیم.

او درباره ی نایب قهرمانی خود در مسابقات قایقرانی روئینگ انتخابی المپیک بیان کرد: تمام ملی پوشان روئینگ از عملکرد شان راضی بودند چون بهترین بهترین عملکرد خودرا در این چند ساله به نمایش گذاشتند. ما پیش بینی می کردیم که ژاپن قوی ظاهر شود و برمبنای آن انتظار داشتیم که رقابت تنگاتنگی را با آنها داشته باشیم و صدم ثانیه، برنده را مشخص نماید اما ژاپن واقعاً همه را سورپرایز کرد و از همان مرحله مقدماتی خودش را از بقیه کشورها جدا کرد و برتری اش را به نمایش گذاشت.

ملایی با اشاره به رقابت خود با نماینده ژاپن در فینال انتخابی المپیک، اظهار داشت: در این ۱۴ سال که در ورزش حرفه ای هستند تا کنون این ورزشکار ژاپن را ندیده بودم و ژاپن یک دختر دیگر در قایق یک نفره داشت که ما فکر می کردیم او را می فرستند و برمبنای نتایج او برنامه ریزی کرده بودیم. این ورزشکار جدید ژاپن هم تا کنون در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده بود تا بتوانیم آنالیزی روی او داشته باشیم و واقعاً ما را غافلگیر کرد و با اقتدار هم اول شد. البته ژاپن از سه سال پیش برای انتخابی المپیک برنامه ریزی کرده بود و در فرانسه مشغول آماده سازی تیم خود بود.

ملایی در مورد این که برای نخستین بار در روئینگ سنگین وزن به رقابت پرداخت، اشاره کرد: نخستین بار بود که در روئینگ یک نفره سنگین وزن شرکت می کردم و وقتی که به ته خط رسیدم از خودم ناراضی نبودم. روز پیش از مسابقه که خودم را وزن کردم ۶۰ کیلو و نیم بودم و مربی هم به من اظهار داشت که مثلا الان سنگین وزن هستم (با خنده). در حقیقت من حکم سبک وزن را داشتم که با سنگین وزن ها رقابت کردم و از خودم راضی بودم. تنها امیدوارم که در مسابقه بعدی باردیگر با ورزشکار ژاپن رقابت داشته باشم چونکه الان با او آشنا هستم و می دانم چگونه پارو می زند بدین سبب در مسابقه بعدی خودم را برای رقابت با این ورزشکار آماده می کنم.

منبع: