رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان: فعالیت پاورلیفتینگ بانوان در خوزستان فعلا ممنوع می باشد

خوزستان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان ضمن اشاره به برخی تبلیغات در زمینه آغاز فعالیت استان در رشته پاورلیفتینگ بانوان، اظهار داشت: انجام هر گونه فعالیت در این رشته در خوزستان، فعلا ممنوع و غیرقانونی می باشد.
اردوان قاسمی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تبلیغات برخی باشگاه های استان در خصوص آغاز فعالیت رشته پاورلیفتینگ، اظهارکرد: برخی افراد با قرار دادن مطالبی در وضعیت پیام رسان خود در واتساپ، در حال تبلیغ رشته پاورلیفتینگ بانوان استان با عنوان “افتتاح پایگاه پاورلیفتینگ بانوان” هستند، در حالیکه هنوز خود فدراسیون هم از لباس این رشته برای بانوان رونمایی نکرده و هیچ دوره مربیگری و داوری برگزار نشده است که به تبع آن ما هم بتوانیم فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان را در خوزستان آغاز نماییم.
وی با تکیه بر این که هم اکنون مجوز هیچ گونه فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان برای باشگاه ها صادر نشده است، اظهار داشت: متاسفانه برخی باشگاه ها و آقایان در استان با عنایت به عدم آگاهی مردم، آغاز به تبلیغات در مورد فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان داشته اند، در حالیکه فعلا انجام هرگونه فعالیت در این رشته تا زمان دریافت مجوزهای لازم از جانب فدراسیون، ممنوع و غیرقانونی می باشد اما این افراد به دنبال جذب مشتری هستند.
رئیس هیات پرورش اندام و بدنسازی خوزستان افزود: وزارت ورزش و جوانان هم روز پیش بود که خبر از صدور مجوز فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان را داد ولی هنوز از لباس این رشته رونمایی نشده است و هیچ گونه اساس نامه ای در جهت این که مسابقات به چه صورتی برگزار می شود و حرکات ورزشکاران باید به چه صورتی باشد هم مشخص نمی باشد. ضمن این که به تبع آن هر اتفاقی که به ما ابلاغ شود، در استان اطلاع رسانی خواهیم کرد. همینطور کتاب پاورلیفتینگ بانوان در حال چاپ و ویرایش است و هم اکنون ما بعنوان هیات های استانی هیچ گونه منبعی در این حوزه نداریم اما بعد شاهد تبلیغات برخی باشگاه های استان در رشته پاورلیفتینگ بانوان هستیم.
وی تصریح کرد: فدراسیون تابحال هیچ گونه کارت مربیگری و داوری در پاورلیفتینگ بانوان صادر نکرده است اما برخی در حال سوءاستفاده هستند و خبر از افتتاح پاورلیفتینگ بانوان در استان، آن هم با کادر مربیگری مجرب می دهند و من بازهم می گویم که هیچ باشگاهی در استان مجوز فعالیت در این رشته را در بخش بانوان ندارد.