رونمایی از طرح های زمستان فعال ، ‏ فروردین: اقدامات نو و جدیدی در فدراسیون همگانی شروع شده است

به گزارش فرم نو رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حرکت نو و جدیدی در ورزش همگانی شروع شده که باید همه به کمک فدراسیون بیایند تا سلامتی مردم تامین گردد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، مراسم رونمایی از طرح «زمستان فعال با ورزش همگانی» که شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط کودکانه می شود، بامداد امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، مهدی فروردین
رئیس فراکسیون ورزش مجلس، عسگری نماینده مجلس و پاک فطرت نماینده مجلس در محل فدراسیون ورزش های همگانی اجرا شد.
مهدی فروردین در این مراسم اظهار داشت: حرکت نو و جدیدی در فدراسیون ورزشهای همگانی شروع شده است که جا دارد از مسئولان فدراسیون به خاطر این اقدامات تشکر کنم.
وی افزود: روزی که وارد مجلس شدیم، دغدغه مجلس فقدان نیرویی برای پیگیری ورزش احساس می شد اما نمایندگان با ورزش خصوصاً ورزش همگانی بیگانه نبودند. فراکسیون باید اعتبارات خوبی برای ورزش در نظر بگیرد.
فروردین افزود: هشداری که کرونا در جهان داد نشان داد چقدر سلامتی مردم مهم می باشد. طبق آمار وزارت بهداشت در هر یک دقیقه در نتیجه کم تحرکی و فشار خون و بیماریهای غیر واگیر یک فوتی داریم و در کرونا هر چهار دقیقه یک فوتی داریم.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس اشاره کرد: این نشان از اهمیت ورزش همگانی دارد. از وزارت ورزش تشکر می کنم چونکه مشخص است حرکت های مثبتی در ورزش همگانی شروع شده است. ورزش همگانی می تواند دغدغه کم تحرکی را کم کند. باید ارتباط مجلس، وزارت ورزش و فدراسیون همگانی روز به روز تنگ تر شود تا کشوری سالم داشته باشیم. هرچقدر برای مردم هزینه نماییم سلامتی آنها را تضمین کرده ایم.

منبع: