تحولی جدید در ورزش همگانی؛ مرادی: لیگ تندرستی برای نخستین بار در ایران

رئیس سازمان آمادگی جسمانی از آغاز لیگ تندرستی ایران در هفته نخست بهمن ماه آگاهی داد و اظهار داشت: این برای نخستین بار است که چنین لیگی در ورزش همگانی کشور انجام می شود.

به گزارش فرم نو به نقل از فدراسیون همگانی، محمد مرادی ضمن اشاره به برگزاری لیگ تندرستی ایران اظهار داشت: لیگ تندرستی ایران برای اولین بار در ورزش کشور و با هدف افزایش آمادگی جسمانی و کاهش کم تحرکی در اقشار مختلف برگزار می گردد.
وی در تشریح بیشتر این رویداد تصریح کرد: برای اولین بار است که در تاریخ ورزش همگانی شاهد بکارگیری ظرفیت تمامی استانها و شهرستانهای کشور و برگزاری این رویداد با این حجم از مخاطب هستیم.
مرادی در ارتباط با علت برگزاری این لیگ و دوره برگزاری آن اضافه کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و مطالعات انجام شده، حداقل زمانی که باید یک سری فعالیت ها صورت گیرد تا منجر به تغییر رفتار پایدار شود حدود ۶۴ روز است. بر همین مبنا اولین دوره لیگ تندرستی ایران در ۸ هفته برگزار می شود.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی از طراحی مکانیسمی دقیق جهت ارزیابی مشارکت استانها در لیگ تندرستی آگاهی داد و اضافه کرد: با در نظر گرفتن موضوع جمعیت استانی جهت ارزیابی عادلانه، میزان مشارکت نسبت به جمعیت هر استان مشخص می شود و این موارد طبق جمعیت هر استان کنترل خواهد شد، هر استانی که در جلب مشارکت بیشتر مردم در ورزش همگانی موفق تر عمل کند، در جدول رتبه مناسب تری خواهد داشت.
مرادی افزود: فصل نخست لیگ تندرستی ایران در یک گروه ۳۲ تیمی برگزار می شود و پس از اختتام این فصل، ۱۶ تیم اول در لیگ برتر تندرستی ایران در فصل آینده حضور خواهند داشت و ۱۶ تیم نیمه پایین جدول در لیگ دسته یک حضور خواهند داشت
مرادی در آخر اظهار داشت: مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولین ارشد ورزش کشور برگزار می شود و علاوه بر هیات ها، انجمن ها و کمیته های برتر، به شرکت کننده هایی که بیشترین مشارکت را در لیگ داشته باشند جوایزی اهدا خواهد شد.