لغو تمام جلسات در كمیته المپیك؛ توقف بررسی وضعیت رشته های المپیكی یك هفته بعد از شروع به كار مجدد!

فرم نو: ادامه بررسی وضعیت رشته های المپیكی كه از هفته گذشته توسط كمیته كارشناسی ستاد عالی بازی های المپیك و آسیایی شروع شده بود به سبب شیوع و گستردگی كرونا كنسل شد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، فراگیری ویروس کرونا و آمار بالایی که در ساختمان کمیته ملی المپیک داشته موجب لغو تمام نشست های حضوری در این کمیته شده است.
این کمیته که قبل از این هم در یک مقطع برگزاری نشست ها و جلسات خودرا به سبب شیوع ویروس کرونا منتفی اعلام نموده بود، در تصمیمی باردیگر برگزاری آنها را تا اطلاع ثانوی لغو کرده تا پس از مهیاتر شدن شرایط، برای پیگیری آنها برنامه ریزی کند.
جلسات کمیته کارشناسی ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی با فدراسیون های المپیکی نیز شامل نشست هایی می شود که برگزاری آنها در ساختمان کمیته ملی المپیک لغو و به آینده موکول شده است.
این در حالی است که پس از یک وقفه طولانی، از هفته گذشته برگزاری این جلسه ها جهت بررسی وضعیت رشته های المپیکی از سر گرفته شده بود. هفته گذشته و در شروع به کار باردیگر این کمیته وضعیت دو رشته تکواندو و کشتی مورد بررسی قرار گرفت.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار بود فردا دوشنبه هم نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، علیرضا رحیمی عضو هیات اجرائی، علی رغبتی عضو ستاد عالی و نماینده وزارت ورزش و فرید فتاحیان مسئول روابط بین الملل کمیته ملی المپیک طی نشست با روسای دو فدراسیون کاراته و وزنه برداری و اعضای کادر فنی تیم های ملی این دو رشته، وضعیت آنها برای المپیک سال آینده بررسی نمایند. این جلسه برای هفته آینده به دو فدراسیون شمشیربازی و تیراندازی اختصاص داده شده بود.
به دلیل بحران کرونا اما این دو نشست لغو و به زمان دیگری موکول شده است.
طی هفته های گذشته ویروس کرونا برخی مقامات کمیته ملی المپیک همچون سیدرضا صالحی امیری و کیکاووس سعیدی را به خود مبتلا کرده است.

منبع: