۸ تست مثبت كرونا از تیم هندبال سپاهان

فرم نو: تیم فولاد مباركه سپاهان در حالی امروز در جریان رقابت های لیگ برتر هندبال زنان بازی خواهدنمود كه 8 نفر از اعضای تیمش به سبب مثبت شدن تست كرونا به خانه بازگشته اند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، مسابقات لیگ برتر هندبال زنان ازدوشنبه ۲۸ مهر استارت خورد. از همه نفرات حاضر در تیم ها پس از ورود به تهران تست pcr گرفته شد. سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان می گوید که در نخستین باری که تست گرفته شده است ۴ بازیکن و سه نفر از اعضای کادر فنی مبتلا به کووید ۱۹ بوده اند. البته آنها تا جواب تست آماده شود حدود یک روز در کنار سایر هم تیمی ها حضور داشتند و بعد پیش از بازی روز نخست به اصفهان بازگشتند.
اعضای این تیم باردیگر شب گذشته تست دادند که یک نفر دیگر هم تستش مثبت شد و به اصفهان بازگشت. البته این بازیکن در روز نخست مسابقات مقابل تیم اشتادسازه به میدان رفته بود.
روز گذشته نیز سرمربی تیم ذوب آهن از مثبت شدن تست ۶ نفر از اعضای تیمش سخن گفته بود.
زهره دیانی، سرپرست تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در مورد مثبت شدن تست بعضی از بازیکنانش اظهار نمود: ما از اصفهان که آمدیم مشکلی نبود. روز بعد از آن که رسیدیم در فدراسیون تست دادیم و جواب آ روز بعد اعلام گردید. تست ۴ بازیکن و سه نفر از اعضای کادر فنی مثبت شد که ما بلافاصله اتاق آنها را جدا کردیم و بامداد روز بعد با اتوبوس به اصفهان فرستادیم.
وی در ادامه اظهار داشت: در این شرایط استرس و نگرانی در تیم بالا رفت و این ها روی بازی نخست تیم ما با اشتادسازه تاثیر گذاشت. از میان ۴ بازیکنی که تستشان مثبت شد ۳ نفر جزو ارنج اصلی تیم ما بودند و آنها را از بازی اول نداشتیم. نمی دانم چرا جواب تست بازیکنانم مثبت شد. این تست را از همه تیم ها گرفتند.
سرپرست تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در ادامه اظهار داشت: ما بامداد شنبه تست دادیم ولی جواب آنرا یکشنبه شب گرفتیم. ما تا آن لحظه هم نمی دانستیم که بازیکنان یا کادرمان مشکلی دارند. هیچ علائمی هم نداشتند. البته ما همان شب آنها را قرنطینه کردیم و هماهنگ کردیم که باشگاه اتوبوس بفرستد و آنها را به اصفهان اعزام کردیم.
وی در پاسخ به این پرسش که پس از مثبت شدن تست آن افراد آیا از سایر نفرات تیم تست مجدد گرفته شد اظهار داشت: بله. یک تست دیگر دیشب دادیم و تست تنها یک نفر مثبت شد. این بازیکن روز نخست هم در در ترکیب تیم بود و بازی کرد، چون تستش در روز نخست منفی شده بود. حالا درخواست کردیم که او به اصفهان برگردد. سایر افراد خداراشکر خوب بودند. امروز هم یک بازی داریم که مقابل کربنات سدیم خواهد بود.

منبع: