دختر بلندپرواز ایران: قبلا نادیده گرفته می شدم اما گله ای ندارم

فرم نو: مهسا میرزاطبیبی از روزهایی می گوید كه شناخته شده نبود اما انگیزه زیادی برای پیشرفت و دیده شدن داشت.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، این تازه شروع راه بلندپروازترین دختر ایران است؛ هنوز مسیری طولانی پیش رو دارد و رکوردهای زیادی مانده که به آنها برسد اما هر بار برای رسیدن به یکی از خواسته هایش دورخیز می کند. مهسا میرزاطبیبی در سه مسابقه اخیر قهرمانی باشگاه های کشور سه بار رکورد ملی را جابه جا کرد، برای نخستین بار در تاریخ پرش با نیزه زنان ایران از مانع ۴ متری عبود کرد و در آخرین مرحله مسابقات رکورد ۴.۰۲ متر را به ثبت رساند. هرچند این ورزشکار از رکورد آسیا (۴.۷۲ متر) و جهان (۵.۰۶) فاصله دارد اما به قول خودش حدی تعیین نکرده و تا جایی که بتواند پیش می رود.

این ورزشکار با اختتام مسابقات قهرمانی باشگاه ها وارد، تمرینات خودرا ادامه می دهد تا برای ثبت رکوردی جدید در مسابقات آینده دورخیز کند.

در حال نزدیک شدن به رکوردهای مدنظرم هستم

در مرحله نهایی قهرمانی باشگاه ها هم چون دو مرحله قبل رکورد ملی را جابه جا کردم و به رکوردهای بالاتر از ۴ متر که مد نظرم است، نزدیک می شوم. امیدوارم در مسابقات بعدی هم این روند را پیش بگیرم. حالا هم به فصل آماده سازی وارد شده ایم و حدودا هیچ مسابقه ای برگزار نمی گردد، با این وجود تمریناتم را ادامه می دهم و امیدوارم رئیس فدراسیون که بیستم مهر انتخاب می شود، برای دوومیدانی کاران برنامه های خوبی داشته باشد و حمایت مان کند.

در این مدت هم فدراسیون دوومیدانی بابت هر رکوردشکنی به من ۵ میلیون تومان پاداش داد، کمیته ملی المپیک هم از من و چند ورزشکار دیگر قدردانی نمود و باشگاه پلیمر خلیج فارس هم حمایتم کرد یعنی این سه حامی را داشتم.

بلندپروازترین دختر ایران؛ لقبی که دوستش دارم

قشنگ ترین لقبی که بیش تر از همه هم تکرار شد، بلندپروازترین دختر ایران بود. البته خودم این را روی خودم نگذاشته ام و بقیه برایم انتخاب نموده اند اما از آن استقبال می کنم. در اهدافم هم بلندپرواز هستم یعنی هیچ وقت حد خاصی برای خودم در نظر نگرفته ام و راضی نبوده ام، بلکه همیشه هدف و برنامه ام این بوده که به بهترین جای ممکن برسم.

مردم در فضای مجازی من را دیدند

رکوردشکنی هایم در فضای مجازی خیلی دیده شد و مردم لطف داشتند. در این سه مسابقه هر بار رکورد زده ام و بقیه نباید انتظاری جز این داشته باشند. البته هر مسابقه شرایط خاصی دارد، مثلا در جایزه بزرگ نتوانستم پرش خوبی ثبت کنم و حذف شدم اما در قهرمانی باشگاه ها رکورد زدم. خوشخبتانه بدنم در سه مسابقه اخیر خیلی خوب بود و رکورد زدم. انتظارات هم بالا رفته و من اهتمام می کنم انتظار مردم و بیش تر انتظار خودم را برآورده کنم.

دوست ندارم گله و شکایت کنم

سه رکورد زده ام، آنقدر دیده شد و خوشحال هستم که دوست ندارم از کسی گله و شکایت کنم اما آن اوایل که مسابقه می دادم بسیاری از رکورشکنی هایم دیده نشد، در بسیاری از اعزام های بین المللی نادیده گرفته شدم و اسم من در لیست بسیاری از اعزام ها نبود اما حالا باتوجه به رکوردی که زده ام خوشحال و امیدوار هستم که در مسابقات و اعزام های اینده نه فقط جز اعزامی ها باشم بلکه به این چشم نگاهم کنند که شانس کسب مدال هستم.

قشنگ ترین خاطره ام اختتام خوب لیگ است

با وجود خستگی و فاصله کمی که بین مسابقات بود، توانستم لیگ را با یک رکورد خوب به انتها برسانم. تابحال اتفاق نیفتاده بود که سه مسابقه را با سه رکورد ملی پشت سر بگذارم بنا بر این در مراسم اختتامیه مسابقات حس خیلی خوبی داشتم. از طرفی آقای محسن ربانی (مربی میرزاطبیبی) هم به شکلی نتیجه زحمت هایش را دید که از این نظر هم خیلی خوشحال بودم.

یکی از شانس های من حضور آقای ربانی کنارم بود که من را بدون هیچ چشم داشتی در این راه همراهی کرد. وقتی تازه آغاز نموده بودیم کسی من را جدی نمی گرفت و دیده نمی شدم اما آقای ربانی باتوجه به پتانسیلی که در من دید، کوشش کرد و در این پنج سال از هیچ زحمتی دریغ نکرد تا به اینجا برسم.

این شروع راه است

از اول راه می دانستم که برایم اتفاقات خوبی می افتد و رکوردهای خوبی ثبت می کنم که همین انگیزه زیادی به من می داد. البته هنوز به جایی که می خواهم، نرسیده ام اما پتانسیل زیادی در خودم می بینم، تازه شروع راه است و امیدوارم که بهتر از این کار کنم.

در اختتام از کسانی که حمایتم کرده اند تشکر می کنم؛ دیده شدن توسط مردم، حس جدیدی بود، خیلی خوشحال شدم و انگیزه زیادی گرفتم. از آقای ربانی و کسانی که همیشه همراهم بودند و حمایتم کردند هم تشکر می کنم.

منبع: