اردوی تیم ملی فوتسال زنان باز هم لغو شد بازی چوپان دروغگوی فدراسیون فوتبال با فوتسال بانوان!

بی توجهی و بدعهدی فدراسیون فوتبال در قبال تیم ملی فوتسال زنان ایران همچنان ادامه دارد و برای چندمین بار اردوی این تیم لغو شده است، موضوعی كه حالا با وعده های پوچ، داستان معروف چوپان دروغگو را تداعی می كند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتسال زنان ایران سال آینده جام ملت های آسیا را پیش رو دارد و برای دفاع از عنوان قهرمانی خود باید برنامه دقیق و حساب شده ای را اجرا نماید اما شیوع کرونا در کشور سبب لغو اردوهای تیم ملی شد. با این وجود بعد از آنکه ستاد مقابله با کرونا مجوز برگزاری مسابقات ورزشی و اردوها را صادر کرد، انتظار بر این بود که اردوهای تیم فوتسال زنان هم برگزار گردد. در این راستا اعلام گردید که تیم ملی مرداد ماه اردو می زند اما این تاریخ لغو و به شهریور موکول شد که این اردو هم برگزار نشد.
سایت رسمی فدراسیون فوتبال بعد از لغو اردوی شهریور ماه مصاحبه ای از شهناز یاری، سرمربی تیم ملی منتشر نمود در خصوص اینکه اردوی تیم ملی مهرماه برگزار می گردد. یاری در اینباره اظهار داشت: “قرار بود اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان در شهریور ماه برگزار گردد که به علل مباحث مربوط به شیوع کرونا این اردو برگزار نشد. بر همین مبنا طبق زمانبندی که صورت گرفته در مهر ماه دو اردو خواهیم داشت. اردوی اول، هفته اول مهر ماه است که اختصاص به مرحله انتخابی دارد و فاز دوم مهر ماه به اردوی اصلی که با حضور بازیکنان جدید و قدیمی برگزار می شود، اختصاص دارد.”
هفته اول مهر ماه به پایان رسید اما خبری از اردوی تیم ملی نبود؛ باز هم فدراسیون فوتبال نشان داد که اهمیتی برای تیم بانوان قائل نیست و برنامه ای برای این بخش ندارد، صرفاً به وعده دادن بسنده کرده و با این کار فرصت آمادگی تیم ملی را از بین می برد.
ایران در قهرمانی آسیا رقبای سرسختی چون ژاپن دارد که کوچکترین کوتاهی به مفهوم از دست دادن جام قهرمانی است اما مسؤلان فدراسیون فوتبال اهمیتی به این مسئله نمی دهد و با خیال راحت به تیم فوتسال زنان ضربه می زنند، حتی بهانه انتشار کرونا هم دیگر پذیرفته نیست چون که در همین مدت اردوی تیم مردان برگزار شده و چندین مرحله از آن به پایان رسیده است.
در این رابطه نه تنها لیلا صوفی زاده (نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال) مقصر است، بلکه نسبت به مدیران مرد فدراسیون هم انتقاد وجود دارد که اهمیتی به تیم زنان نمی دهند. کسانی که تصمیمات اصلی را حتی در بخش زنان می گیرند و خویش را از پاسخگویی به مردم بی نیاز می دانند، هر روز تیم ملی را از کسب سومین قهرمانی و به اهتزار درآوردن پرچم ایران در آسیا دور می کنند.

منبع: