در گزارش فرم نو مطرح شد: چرایی آغاز اردوی كمانداران خارج از برنامه مصوب

به گزارش فرم نو سرپرست تیم های ملی تیروكمان با تاكید بر پیش بینی انجام شده برای رعایت پروتكل های بهداشتی در اردوی این تیم ها اظهار داشت: فرصت زیادی نداریم بنا بر این برای آغاز اردو منتظر افتتاح خوابگاه نماندیم.

امید نجاری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه اردوی تیم ملی تیروکمان در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مردان و بانوان از امروز شنبه با ورود کمانداران به سایت آزادی شروع می شود، در مورد اینکه «پیش از این عنوان شده بود زمان آغاز اردوی ملی پوشان تیروکمان در گرو افتتاح خوابگاه آنها است، هر زمان این خوابگاه افتتاح شود اردوها هم آغاز می شوند ولی حالا خلاف این مساله عمل شده است. چرا؟»، توضیح داد.
وی دراین زمینه اظهار داشت: قرار بر این بود در هفته دولت خوابگاه ویژه تیروکمان در آزادی افتتاح شود اما این مهم به هفته تربیت بدنی موکول شد. در حالی که ملی پوشان ما طبق تقویم مصوب و ارائه شده از طرف فدراسیون جهانی باید از اردیبهشت ماه سال آینده در مسابقات مختلف که انتخابی المپیک یکی از آنها است، شرکت نمایند.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان افزود: بدین سبب نمی توانستیم بیشتر از این زمان را از دست بدهیم و منتظر بمانیم پس از افتتاح خوابگاه تمرینات را آغاز نماییم. همین الان هم دیر شده است. درست نبود بیش از این زمان را از دست بدهیم.
نجاری با تاکید بر اینکه برگزاری اردو و تمرینات تیم ملی تیروکمان در شرایطی که خوابگاه آنها در سایت آزادی قابلیت بهره برداری داشت می توانست از حیث سلامت اردونشینان و حفظ آن برای مان بهتر باشد، اشاره کرد: البته الان هم برای مراقبت از ورزشکاران مان و مربیان شان برنامه داریم. همه اردونشینان قبل از ورود به اردو باید تست PCR بدهند. پیش و بعد از هر جلسه تمرینی، محل تمرین ضدعفونی می شود ضمن اینکه دستگاه تب سنج هم تهیه شده تا اردونشینان قبل از ورود به محل اردو و آغاز تمرین، تست شوند.
وی اشاره کرد: تیروکمان جزو رشته هایی که اخیراً از ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز آغاز کارهای شان را گرفتند، نبود اما ما پروتکل پیشنهادی خودرا برای وزارت ورزش ارسال کردیم و با اطلاع این وزارتخانه مبادرت به آغاز برنامه های تمرینی برای ملی پوشان کردیم. بر اجرای کامل پروتکل ها در طول تمرینات هم تاکید داریم.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان با یادآوری اینکه اردوی کمانداران ریکرو و کامپوند به ترتیب در کیش و قزوین برگزار می شود، اشاره کرد: به محض افتتاح خوابگاه تیروکمان، محل اردوی همه اردونشینان به تهران و سایت آزادی تغییر می کند.
وی با اعلان اینکه اردوی بعدی تیم های ریکرو و کامپوند یک هفته پس از اردوی نخست برگزار می شود، اشاره کرد: به خصوص در مورد تیم ریکرو مصمم به پیگیری منظم تمرینات هستیم. محل اردوی دوم هم تغییر خواهدنمود ضمن اینکه گرفتن تست PCR از اردونشینان قبل از آغار هر مرحله اردو الزامی است.
نجاری همین طور در مورد زهرا نعمتی که نام وی در لیست اردونشینان تیم ریکرو قرار دارد و اینکه وی در اردوها حضور خواهد داشت یا نه، اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاصی که این کماندار دارد و اینکه همزمان در بخش پارالمپیک هم فعالیت دارد، برای برنامه های تمرینی وی نظرات و شرایط خود او را هم لحاظ می نماییم. البته شرایط تمرینی در کیش برای خانم نعمتی هم مناسب و ایده آل است. بدین سبب وی در این مرحله اردو کنار دیگر نفرات خواهد بود.

منبع: