حقوق ویژه كمیته ملی المپیك برای ۱۷ ورزشكار شانس كسب سهمیه المپیك

به گزارش فرم نو كمیته ملی المپیك از ۱۷ ورزشكاری كه به كسب سهمیه برای المپیك توكیو نزدیك هستند با پرداخت حقوقی ماهیانه برای مدت ۶ ماه، حمایت مالی ویژه خواهد داشت.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، وضعیت ورزشکارانی که میادین کسب سهمیه المپیک را در پیش داشته و برای دسترسی به این سهمیه شانس هم دارند در کمیته ای سه نفره با حضور مشترک نمایندگان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بررسی گردید. با عنایت به شرایط موجود برای هر یک از ورزشکاران، ۱۷ نفر از آنها نزدیک به کسب سهمیه تشخیص داده شده اند.
این اقدام با پیشنهاد کمیته ملی المپیک انجام شد و همین کمیته که مسئولیت پرداخت مرحله دوم حقوق مصوب ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی به ورزشکاران و مربیان المپیکی را بر عهده دارد، می خواهد از افرادحمایت مالی ویژه ای هم داشته باشد.
این حمایت شامل حقوق ماهیانه ۲.۵ میلیون تومانی است. کمیته ملی المپیک که امروز بخش دوم حقوق المپین ها را به حساب فدراسیون های آنها واریز می کند، همزمان حقوق مصوب خود برای ۱۷ ورزشکار شانس کسب سهمیه المپیک را هم در اختیارشان قرار خواهد داد.
کشتی (فرنگی و آزاد)، وزنه برداری، تنیس روی میز، قایقرانی، ژیمناستیک و دوومیدانی رشته هایی هستند که لیست ۱۷ ورزشکار نزدیک به کسب سهمیه المپیک را می سازند. کمیته ملی المپیک معادل ۶ ماه به این ورزشکاران تخصیص حقوق خواهد داشت. بدین ترتیب هر یک از این ورزشکاران ۱۵ میلیون تومان دریافتی از کمیته خواهند داشت.
به گزارش فرم نو به نقل از مهر، حقوق ماهیانه ۲.۵ میلیون تومانی (برای ۶ ماه) در حالی توسط کمیته ملی المپیک برای ورزشکاران شانس کسب سهمیه مصوب شده که با تصویب ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی هر یک از ورزشکارانی که کسب سهمیه کنند و سرمربیان آنها ماهانه ۵ میلیون تومان – برای مدت یک سال – دریافت می کنند. سهم مربیان از این حقوق ماهانه ۲.۵ میلیون تومان است که البته ۶ ماهه اول آن توسط وزارت ورزش پرداخت نشد اما مورد نظر کمیته ملی المپیک در پرداخت مرحله دوم حقوق المپین ها بوده است.

منبع: