تیم فوتسال بانوان ملی حفاری همچنان در جدال با كرونا

خوزستان در صورتیكه قرار بود، تمرینات چهار تیم حاضر در مرحله پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان كشور از 14 تیرماه آغاز شود اما تیم ملی حفاری برای آغاز تمرینات خود باتوجه به وضعیت قرمز خوزستان با مشكلاتی مواجه می باشد.
تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در حال درنوردیدن یک فصل بسیار عالی بود و در صورتیکه در مرحله گروهی لیگ برتر بعنوان نخست دست پیدا کرد و در نخستین دیدار از پلی آف نیز در یک بازی خارج از خانه با اقتدار ساپیا را از پیش رو برداشت و مدعی جدی کسب جام قهرمانی بود، کرونا و لغو لیگ برتر در اسفندماه، ترمز این تیم را کشید.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، حالا نیز بیش از یک ماه است که تیم ها و فدراسیون فوتبال بر سر برگزاری ادامه لیگ برتر فوتسال بانوان با یکدیگر اختلاف نظر دارند؛ این اختلاف نظر نیز از این بابت است که در خوزستان و تهران به سبب وضعیت قرمز و کرونایی، تیم های ملی حفاری و سایپا همچنان شرایط لازم را برای آغاز تمرینات ندارند و همین موضوع نیز برای یک دفعه موجب به تعویق افتادن تاریخ اعلام شده از طرف فدراسیون برای آغاز تمرینات چهار تیم مرحله پلی آف شد.
در تازه ترین تاریخ اعلام شده برای آغاز تمرینات، قرار بود تیم ها از ۱۴ تیرماه خودرا برای حضور در ادامه لیگ برتر آماده کنند و حتی اعضای تیم خراسان رضوی نیز تست کرونا داده اند اما همچنان شرایط برای تمرین تیم ملی حفاری به سبب وضعیت قرمز خوزستان و تعطیلی اماکن ورزشی شرکت ملی حفاری مهیا نشده است. موضوعی که در صورت آغاز تمرینات دیگر تیم ها، کاملا به ضرر دختران ملی حفاری خواهد بود برای اینکه روند خوب این تیم نشان از عزم جدی ملی حفاری برای آوردن جام بعد از ۲ سال به خانه بود.
منیژه زیبا، سرپرست تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت این تیم برای آغاز تمرینات، اظهار نمود: باتوجه به وضعیت قرمز خوزستان، هنوز زمان آغاز تمرینات تیم معلوم نیست. مدیرعامل باشگاه نیز عنوان کرده است که تا وضعیت استان از نظر کرونا به شرایط مناسب نرسد، نمی توانیم دستور به آغاز تمرینات بدهیم. حتی طی صحبتی که با سرپرست تیم سایپا داشتم، آنها نیز به فدراسیون اعلام نموده اند تا وضعیت تهران سفید نشود، نمی توانند بازی کنند.
وی اظهار داشت: قبلا هم گفته ایم که برای باشگاه فرهنگی ورزشی ملی حفاری، جان انسان ها مهم تر از جام است و نباید به خاطر برگزاری لیگ که پس از مشخص شدن قهرمان، قرار نیست آن تیم به مسابقات آسیایی اعزام شود یا نه، با جان این دختران بازی نماییم.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، با بیان سازمان لیگ نیز مقرر است دومین بازی تیم های ملی حفاری و سایپا در مرحله پلی آف، سوم مردادماه در اهواز اجرا شود.