حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیك است

به گزارش فرم نو بانوی المپیكی كاراته ایران در گفت و گو با سایت كمیته بین المللی المپیك اظهار داشت: بزرگترین ارزوی من در كاراته كسب مدال در مسابقات المپیك است.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، سایت کمیته بین المللی المپیک در گزارشی مفصل به بررسی اخرین وضعیت حمیده عباسعلی کاراته کای المپیکی ایران پرداخته است.
در این گزارش که همراه با گفت و گویی با وی انتشار یافته است، به چگونگی کسب سهمیه المپیک توسط کاراته کای ایران در فینال رقابت های کاراته وان اتریش اشاره شده است، مبارزه ای که عباسعلی توانست حریف ایتالیایی خویش را ۲ بر یک شکست دهد اما از ناحیه زانو گرفتار مصدومیت شود.
عباسعلی درباره این مصدومیت اظهار داشت: مسابقات اتریش واقعاً پر استرس بود چون که می دانستم با کسب مدال طلا می توانم سهمیه المپیک را بدست بیاورم. البته صدمه دیدگی در ورزش حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است اما وقتی در آستانه مهمترین رویداد ورزشی این اتفاق رخ می دهد، فشار زیادی به ورزشکار وارد می شود.
ملی پوش المپیکی ایران در ادامه صحبت هایش، خاطرنشان کرد: تمام تلاش و برنامه ریزی من برای موففیت در المپیک است. پیش از این چنین برنامه ای را برای رقابت های کسب سهمیه داشتم و موفق شدم.
دارنده مدال نقره و برنز رقابت های جهانی کاراته در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ اضافه کرد: بعد از مصدومیت شدید زانو هیچگاه ناامید نشدم چونکه به موفقیت در المپیک باور دارم. البته در این بین تعویق رقابت های المپیک برای من خبر امیدوار کننده ای بود.
عباسعلی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: مادرم قهرمان اصلی زندگی من است. او علاقه داشت دخترانش ورزشکار شوند، بنابراین در کودکی نام من و خواهرم را در یکی از باشگاه های نزدیک خانه مان ثبت نام کرد. اوایل تمایلی به کاراته نداشتم اما در ادامه علاقه مند شدم.
دارنده مدال طلا و برنز بازیهای آسیایی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ درباره خصوصیت برجسته خود در کاراته اظهار داشت: بزرگترین قدرت من در مسابقات داشتن صبر و امید است. من تا ثانیه های اخر برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنم و همیشه تلاش می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.
عباسعلی در انتها اظهار داشت: سالها قبل هرکسی از من می پرسید بزرگترین آرزوی تو چیست، می گفتم کسب مدال در المپیک اما از آنجائیکه کاراته در المپیک نبود تصور میشد به آرزویم نمی رسم. ولی حالا با حضور کاراته در مسابقات المپیک توکیو می توانم رویایم را به واقعیت تبدیل کنم.

منبع: