بلاتكلیفی فوتبال بانوان و سكوت مسئولان

فرم نو: سرمربی تیم وچان كردستان می گوید از اینكه هنوز تصمیم قطعی در مورد وضعیت لیگ بانوان اعلام نشده راضی نیست و باید در این مورد هر چه زودتر تصمیم گیری شود.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا لیگ برتر فوتبال بانوان از تاریخ هفتم اسفند ۹۸ کنسل شد. با از سرگیری فعالیت بعضی از رشته های ورزشی و تصمیم گیری در مورد شروع رقابت های لیگ، از آنجایی که تنها چهار بازی از لیگ بانوان باقی مانده و انجام آنها جایگاه تیم های صدرنشین را تغییر نمی دهد، مربیان و بازیکنان خواهان اعلام اختتام لیگ شدند اما هنوز تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده و معین نیست چه زمانی سرنوشت لیگ بانوان تعیین می شود.

سمیه شهبازی، سرمربی تیم بانوان وچان کردستان که در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار دارد، در گفت و گو با ایسنا در مورد بلاتکلیفی لیگ بیان کرد: همچون سایر مربیان نظر مثبتی در مورد این شرایط ندارم و باید زودتر در مورد لیگ تصمیم گیری شود چون بازیکن، مربی و باشگاه به دنبال برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد فصل آینده خود هستند. از طرفی باشگاه ها بودجه بندی خودرا بلافاصله پس از اختتام لیگ انجام می دهند اما هم اکنون که فدراسیون رسما وضعیت لیگ را اعلام نکرده، شرایط برای تصمیم گیری سخت شده است.

او در این مورد اضافه کرد: اختتام لیگ را به صورت غیر رسمی اعلام نموده اند. اگر قرار بر برگزاری فصل آینده لیگ باشد، فاصله کم است. بازیکنان هم چهار ماه تمرینی نداشته اند و نمی توان آنها را برای چهار بازی آماده کرد بدین سبب شرایط برگزاری لیگ وجود ندارد اما معین نیست که چرا به صورت رسمی اعلام نمی گردد. البته هنوز با خانم گلاره ناظمی(مسئول کمیته مسابقات فوتبال بانوان) در این مورد صحبت نکرده ام تا دلیل آنها را بدانم.

سرمربی تیم وچان کردستان با اشاره به اینکه تیم وچان یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ بود اما خواهان اختتام لیگ است، اظهار داشت: ما نخستین تیمی بودیم که به ادامه لیگ اعتراض داشتیم چون سلامتی بازیکنان و مسئولان برگزاری مسابقات برایمان مهم می باشد. هر چند باتوجه به شرایط جدول و بازی های باقی مانده، شانس صدرنشینی و قهرمانی داشتیم اما ترجیح ما اعلام اختتام لیگ است.

شهبازی در مورد کیفیت لیگ در فصلی که گذشت بیان کرد: اگر بازی هایمان را با تیم های رده بالای جدول مقاسیه کنم، شرایط کمی بهتر و هیجان بازی ها تا حدودی بالاتر بود. مثلا بازی ما با بم نسبت به لیگ ما سطح بالایی داشت و بازی قشنگی بود اما متاسفانه تیم های پایین جدول معیار مناسبی برای سنجش نیستند.

منبع: