سرمربی تیم ملی اسكی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی نماییم

به گزارش فرم نو سمیرا زرگری اظهار داشت: اسكی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین بانوان ایران در گفتگو با ایسنا به پیگیری تمرینات اسکی بازان در شرایط تعطیلی پیست ها اشاره نمود و اظهار داشت: تمرینات تیم ملی بانوان تا آخرین روز فعالیت پیست ها، برقرار بود اما آنها پس از انتشار کرونا و شروع قرنطینه کامل که چند روز پیش از عید بود استراحت کردند که تا پس از عید ادامه داشت. در ادامه و از اوایل اردیبهشت از راه ویدئو کنفرانس با بسیاری از ورزشکاران در ارتباط هستم و تمرینات بدنسازی بسیاری از آنها از این طریق برقرار است و حتی بیشتر از قبل هم شده و حس می کنم که انگیزه بیشتری گرفته اند. امیدوارم زودتر این بیماری به پایان برسد.

او در مورد احتمال تعویق مسابقات اسکی بیان نمود: احتمال دارد مسابقات قهرمانی جهان و دیگر مسابقات عقب بیفتد که این تا حدودی برایمان نگران کننده است. امیدوارم که با المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در چین تداخل پیدا نکند اما هر تغییری که ایجاد شود باز هم تمریناتمان را ادامه می دهیم. در هر اتفاقی خیری هست و به هیچ وجه تمریناتمان قطع نمی گردد. امیدوارم بتوانیم در فصل آینده که از پاییز آغاز می شود، تمریناتمان را شروع نماییم و انتشار کرونا هم تا آن موقع متوقف شده باشد.

سرمربی تیم ملی اسکی بانوان در مورد گران بودن تجهیزات اسکی اظهار داشت: تجهیزات این رشته خیلی گران است اما فدراسیون در چند سال گذشته ورزشکاران را تجهیز کرده است، به خصوص رسیدگی خوبی برای المپیک لوزان انجام شد و اردوها هم خوب بودند. امیدوارم همین روال در سال های بعد ادامه داشته باشد.

او در ادامه اضافه کرد: اسکی ورزشی گران است اما راه هایی برای اجاره وسیله بوجود آورده اند تا خانواده ها با قیمت پایین تر استفاده کنند. در هر صورت ورزش بسیار جذابی است و خانواده ها می توانند در هوای خیلی خوب ورزش کنند. امیدوارم همه بتوانند این ورزش را تجربه کنند اما برای ورزش قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن نرخ ارز وضعیت هم بدتر شده است.

زرگری در انتها اظهار داشت: امیدوارم بودجه فدراسیون اسکی بیشتر شود و اهمیت بیشتری به این رشته بدهند. البته کمیته ملی المپیک در سال های اخیر خیلی کمک کرده است و امیدوارم که بتوانیم برای نونهالان، نوجوانان و حتی خردسالان هزینه های بیشتری صرف نماییم.