زهرا یزدانی: مسئولان رده بالا كشتی بانوان را قبول ندارند

به گزارش فرم نو بانوی مدال آور كشتی آلیش بانوان از بی توجهی مسئولان رده بالای ورزش كشور به كشتی بانوان انتقاد نمود و اظهار داشت: آنها رشته ما را قبول ندارند.

زهرا یزدانی، کشتی گیر وزن منهای ۵۵ کیلوگرم که مدال برنز مسابقات جهانی آلیش در قزاقستان و طلای بازی های داخل سالن ۲۰۱۷ ترکنستان را در کارنام دارد، در گفت و گو با ایسنا مدعی بی توجهی مسئولان رده بالای ورزش به کشتی بانوان شد و اظهار داشت: ما از جانب فدراسیون کاملا حمایت می شویم اما حالا به حمایت مسئولان رده بالای ورزش کشور نیاز داریم. هر بار که اردو برگزار می نماییم، خانم هایی بعنوان نماینده وزارت ورزش به اردوی ما می آیند، حرف هایمان را می شنوند اما کاری نمی کنند.

او در ادامه بیان کرد: مسئولان رده بالای ورزش رشته ما را قبول ندارند. مدال قهرمانی جهان و بازی های داخل سالن آسیا را دارم اما هنوز نتوانسته ام از تخفیف شهریه برای دانشگاه استفاده کنم، یعنی ما را قبول ندارند، در صورتیکه پابه پای مردان تمرین می نماییم.

دبیر اتمام حجت کرد

این کشتی گیر به توجه علیرضا دبیر(رئیس فدراسیون کشتی) به بخش بانوان اشاره نمود و اظهار داشت: فکر می کردیم آقای دبیر کشتی بانوان را جمع می کند اما این کار را نکرد و موجب تعجب مان شد. او دیداری با تیم ملی بانوان داشت و اتمام حجت کرد تا زمانی که خودمان بخواهیم از ما حمایت می کند و این کار را هم کرده است. تا جایی که از آقای دبیر شناخت دارم، پای حرفش می ماند.

او در مورد کاهش انگیزه خود پیش از اعزام به مسابقات جهانی قزاقستان اظهار داشت: پیش از اینکه به مسابقات جهانی اعزام شویم، سه ماه هیچ تمرینی نداشتم و ورزش را کنار گذاشته بودم چون فکر می کردم که کشتی بانوان جمع شود اما این اتفاق نیفتاد و الان تمریناتم را به صورت فشرده دنبال می کنم.

تمرین خواهر و برادر کشتی گیر

یزدانی در مورد انجام تمرینات کشتی همراه با برادرش اظهار داشت: در خانه با امیرمحمد تمرین می کنم. باشگاه ها باز نشده و مربیان مان هم برای تمرین اختصاصی ما سالنی نگرفته اند در صورتیکه مردان در سالن های خصوصی تمرین می کنند. از مربیان بانوان هم توقع داشتم که همین کار را بکنند اما زودتر از موعد و پیش از بسته شدن باشگاه ها، تمرینات ما را تعطیل کردند. در کل فکر می کنم که از این به بعد هم تمریناتم را با برادرم ادامه بدهم.

متقاضی کشتی بانوان زیاد شده

یزدانی در مورد پیشرفت کشتی بانوان در سال های اخیر اظهار داشت: به نظرم پیشرفتمان خوب بوده و هر سال در اوزان مختلف تغییراتی داشته ایم و افرادی به تیم ملی اضافه شده اند یعنی کشتی گیران در حال پیشرفت هستند و متقاضی زیاد شده است.

او در مورد فعالیت خود در این رشته بیان کرد: ۵ سال است که کشتی کار می کنم، کشتی کلاسیک را خیلی دوست ندارم چون کشورهای شرکت کننده کمتر هستند اما کشتی آلیش را دوست دارم و رشته ای است که در آن آسان تر پیشرفت کردم. علاوه بر این کشورهای حاضر در مسابقات این رشته از قبل فعالیت داشته اند و در نتیجه کار سخت تر است.

در خانه تمرین می کنم

این کشتی گیر در مورد پیگیری تمرینات خود در شرایط شیوع بیماری کرونا به ایسنا اظهار داشت: تمریناتم را در خانه انجام می دهم و حدودا وسایل بدنسازی ام تکمیل است. طبق صحبت هایی که با خانم میرزایی، سرپرست تیم ملی داشتم، مسابقات احیانا از اواخر مرداد شروع شود، البته به شرایط شیوع ویروس کرونا بستگی دارد.

یزدانی در مورد ارتباط با سایر کشتی گیران و تمریناتی که بوسیله شبکه های مجازی دنبال می کند، بیان کرد: خانم میرزایی یک مدل تمرینی را در گروه تیم ملی ارسال کرد تا استفاده نمائیم، اگر کسی تمرین دیگری انجام بدهد به خانم میرزایی اطلاع می دهد.

انتهیا پیام

منبع: