هادی رضایی: برای بانوان در پارالمپیك اولویت بالاتری نسبت به قبل قائل شدیم

به گزارش فرم نو دبیركل كمیته ملی پارالمپیك با تاكید بر اینكه حضور كاروان ایران در توكیو كیفی خواهد بود، اظهار داشت: البته برای بانوان و به منظور پشتیبانی از آنها، اولویت بالاتری نسبت به قبل قائل شده ایم.

به گزارش فرم نو به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، هادی رضایی با اشاره به فرآیند حضور کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک توکیو تصریح کرد: ایران برای این رویداد ۷۳ سهمیه داشت اما هنوز روند کسب سهمیه ها ادامه دارد و در بعضی رشته ها همچون تیروکمان، دو و میدانی و جودوی نابینایان همچنان شانس کسب سهمیه داریم.
وی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است رقابت های کسب سهمیه با یکسال تاخیر برگزار می شود و به طور مثال مسابقات انتخابی که قرار بود در اسفندماه ۹۸ برگزار گردد به اسفند ۹۹ موکول شده است.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک افزود: آئین نامه اعزام به بازی های پارالمپیک به فدراسیون ها ابلاغ گردیده است و نحوه حمایت های مادی و اردوی هر رشته با ضوابط خاص خود مشخص است.
رضایی اظهار داشت: اعزام کاروان ورزشی ایران همچنان با رویکرد کیفی صورت خواهد گرفت اما اما برای حمایت بیشتر بانوان برای حضور در میادین بین المللی اولویت بالاتری قائل شدیم طوریکه اگر قبلا قرار گرفتن بانوان در میان چهار نَفَر برتر دنیا ملاک بود این ملاک را برای پنجم هم قائل هستیم.