صالحی امیری: تندیس بزرگان ورزش را می سازیم

فرم نو: رئیس كمیته ملی المپیك اصرار كرد در آینده ای نزدیك تندیس بزرگان ورزش در موزه ملی نصب خواهد شد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، رضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از دست نوشته های جهان پهلوان غلامرضا تختی كه امروز سه شنبه در محل كمیته ملی المپیك برگزار شد، با خیر مقدم به پیشكسوتان كشتی ایران، اظهار داشت: سرمایه ما نفت و گاز و موشك و هسته ای نیست بلكه دیانت، فضیلت، معرفت و انسانیت است. از یكصد سال قبل این مملكت نفت استخراج می كند اما هنور به توسعه نرسیده اما با وجود گذشت قرن ها از حیات سعدی و حافظ تا امروز به امام راحل و انسان های بزرگی چون تختی می رسیم كه همه اینها سرمایه های بزرگ این مملكت هستند.
وی افزود: سرمایه ملت یزدانی خرم، طالقانی، حیدری، سوریان و صدها انسان با فضیلت دیگر هستند. ما امروز افتخار می نماییم میزبان انسان های بامرامی هستیم. سرمایه های ما اندوخته بانك مركزی، نفت و گاز و… نیست بلكه سرمایه ما آثاری است كه در این موزه ورزش می بینیم. در آینده نزدیك تندیس همه بزرگان ورزش را در اینجا خواهیم دید. ما وظیفه داریم بزرگان را تكریم نماییم در غیر اینصورت خدا ما را نمی بخشد.
رئیس كمیته ملی المپیك اشاره كرد: اگر امروز درخت ورزش این سرزمین و درخت پهلوانی سبز است بخاطر ریشه هایی مثل طالقانی یزدانی خرم و سوریان است.
صالحی امیری افزود: كشتی اگر امروز هویت اعتبار و شخصیت دارد بخاطر این بزرگان است. ما باید به سرعت از سكوی قهرمانی بگذریم و به سكوهای پهلوانی برسیم. انسان هایی در تاریخ ماندگار شدند كه مرام پهلوانی داشتند. وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك باور دارند كه هر روز و هر ماه باید این بزرگان را به نسل جوان معرفی نماییم. بجای اینكه ما سخن بگوییم این بزرگان باید بیایند و روایت گری كنند و از سختی ها و دردهای خود بگویند تا بتوانند كام ملت را شیرین كنند.
وی اشاره كرد: حق بزرگ را امام راحل و شهدای ما و انسان هایی دارند كه ما امروز امنیت خودرا مدیون آنها هستیم. همه انسان هایی كه در این جغرافیا زحمت كشیده اند باید تكریم شوند و تندیس آنها در این فضا و فضای بزرگتری كه ایجاد خواهیم كرد باید ساخته شوند.
صالحی امیری در ادامه با فراخواندن طالقانی، یزدانی خرم و سوریان خواهان این شد كه حضار یك دقیقه بایستند و این ۳ بزرگ ورزش ایران را تشویق كنند.
رییس كمیته ملی المپیك اشاره كرد: خیلی از بزرگان ورزش ما گرفتار بیماری و مشكلات زیادی هستند، وظیفه ماست به همه این عزیزان توجه داشته باشیم. باید كدورت ها را كنار بگذاریم و تلاش نماییم قهرمانان را به سراسر كشور ببریم تا نسل جدید از این عزیزان مرام پهلوانی را بیاموزد.

منبع: