سارا قمی: كاسه و كوزه انحلال ملوان سرم شكست، شرمنده هواداران شدم

به گزارش فرم نو بازیكن سابق تیم فوتبال بانوان ملوان می گوید به خاطر شرایط سنی و وضعیت درآمد مجبور به ترك ملوان شد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، ملوان بندرانزلی كه سال قبل پس از محرومیت و انحلالی دو ساله به لیگ برتر بازگشت این روزها شرایط خوبی ندارد. بسیاری از بازیكنان اصلی ملوان با تیم های دیگر قرارداد بستند و گویا مسؤلان به دنبال بومی سازی هستند. با این وجود به نظر می آید كه خبر جدایی مریم ایراندوست، سرمربی و سارا قمی، بازیكن این تیم بیشتر از هر چیزی هواداران را ناراحت و نسبت به آینده تیم محبوب خود نگران كرده است. برای پرطرفدارترین تیم فوتبال بانوان ایراندوست و قمی دو شخص كلیدی محسوب می شوند اما آنها حالا شرایط همراهی ملوان را ندارند.
قمی در باره جدایی از تیم ملوان به ایسنا اظهار داشت: امسال شرایط ملوان اصلا خوب نیست. سال قبل شروع فصل شرایط خوب بود و پس از گذشت چند بازی وضعیت بد شد اما با هر سختی لیگ را به پایان رساندیم. شرایط سنی خاصی دارم و دیگر یك بازیكن ۲۰ ساله نیستم و از آنجایی كه تمام درآمدم از راه فوتبال به دست می آید باید كمی به فكر درآمد و حقوقم باشم. چون ملوان شرایطش خوب نیست در نتیجه از این تیم جدا شدم و با تیم هیات فوتبال البرز قرارداد بستم. در مسابقات دسته اول هم با این تیم بودم و توانستیم به لیگ برتر صعود نماییم.
منتظر ماندیم تكلیف ملوان روشن شود اما خبری از مسؤلان نبود
قمی در پاسخ به این سؤال كه مسؤلان ملوان تلاشی برای حفظ شما در تیم نكردند؟ بیان كرد: روزی كه از استان البرز با من تماس گرفتند تا برای بازی های دسته یك به آنها ملحق شوم با باشگاه تماس گرفتم. فردای شبی كه زنگ زدم، رضایت نامه ام را دادند. علاوه بر این منتظر ماندیم كه تكلیف ملوان برای حضور در لیگ مشخص شود اما معلوم نبود كه تیمداری می كند یا نه، اوضاع تیم مردان هم اصلا خوب نبود با این وجود هیچ خبری از مسؤلان نشد. در این شرایط و با عنایت به اینكه هیات فوتبال البرز تیم خوبی دارد از ملوان جدا شدم. جا دارد به دختران تیم هیات فوتبال البرز به علت داشتن نایب رئیسی چون خانم پیله ور و رئیس هیات استان شان تبریك بگویم. در این تیم دیدم هنوز مسئولانی هستند كه دلشان برای دختران بسوزد. واقعا آنها دلسوز و پیگیر هستند. حداقل صادق هستند. خیلی ها خرده گرفتند كه چرا این تیم را انتخاب كردم اما یكی از علل انتخابم صداقت مسؤلان و شرایط خوبش بود.
وی در این مورد اضافه كرد: پس از ملوان، هیات فوتبال البرز خانه دوم من است. این تیم من را یاد ۱۵ سال پیش ملوان می اندازد. اگر مسؤلان البرز در آینده هم اینگونه تیم را حمایت كنند، بطور قطع ملی پوشان زیادی از این استان به تیم ملی معرفی می گردند.
ایراندوست را از شرایط رفاه زندگی اش جدا كردیم
قمی در مورد جدایی مریم ایراندوست از تیم ملوان اظهار داشت: خانم ایراندوست به خاطر شرایط زندگی اش در استانبول بود اما سال قبل از او خواستیم به ایران بیاید و ملوان را باردیگر راه اندازی كند. این تیم دو سال منحل بود. سال آخری كه در تیم شهرداری بم بودم به خودم قول دادم كه باید به ملوان برگردم و به هر شكلی تیم را راه اندازی كنم چون همه گفتند مصاحبه های من سبب انحلال ملوان شد و تمام كاسه و كوزه ها سر من شكست. در نتیجه با كمك خانم ایراندوست تیم را باردیگر راه اندازی كردیم. سال قبل یكی از شرایط مسؤلان جهت راه اندازی مجدد ملوان، حضور خانم ایراندوست بود اما در ادامه لیگ به هیچ یك از قول هایی كه به او دادند عمل نكردند.
وی در این مورد اضافه كرد: ملوان مشكلات زیادی داشت و ما خانم ایراندوست را از شرایط رفاهی اش جدا كردیم و به این تیم آوردیم بنابراین برایش سال سختی بود اما تا آخرین لحظه كنار تیم ماند، حمایت كرد و اسپانسر جور كرد تا لیگ را تمام نماییم. در چند روز گذشته نتوانستم خیلی با او صحبت كنم اما گویا برای انجام كارهای شخصی خود به استانبول می رود. با این وجود تا زمانی كه در ایران حضور دارد به تیم كمك می نماید تا جمع و جور شود.
همه عرقی كه به ملوان و ایراندوست دارم را می دانند
قمی در پاسخ به این سؤال كه مسؤلان ملوان از تیم بانوان حمایت می كنند؟ اظهار داشت: با هیچ كدام از مسؤلان ملوان صحبت نكردم و خبری از آنها ندارم. رسانه ها می گویند آقای پژمان نوری و مازیار زارع مالكان جدید ملوان هستند و شرایط تیم اصلا خوب نیست اما امسال هم تیمداری می كنند. البته فقط برای حضور در لیگ با بازیكنان بومی به كار خود ادامه می دهند و به فكر جایگاه نیستند.
وی در پاسخ به این سؤال كه اگر سال آینده ملوان شرایط بهتری داشته باشد باز به این تیم برمی گردی؟ بیان كرد: همه می دانند كه چه عرقی به ملوان دارم. بطور قطع اگر شرایط اقتصادی و سنی ام مطرح نبود در ملوان می ماندم و با قرارداد سفید بازی می كردم. سال قبل هم اینگونه بود و از نظر مالی خیلی گرفتار مشكل شدم اما هیچ منتی نیست. ملوان تیمی است كه از شروع و با تمام سختی ها كنارش بودم. عرقی كه من به ملوان و مریم ایراندوست دارم را همه ایران می دانند اما در شرایطی قرار گرفتم كه باید از این تیم جدا می شدم. شاید اگر در راه فوتبالی ام هیات البرز قرار نمی گرفت، باز هم در ملوان می ماندم اما گاهی باید رفتن را برگزید كه تصمیم سختی بود.
شرمنده هواداران هستم
قمی در مورد هواداران تیم ملوان اظهار داشت: وقتی اسم هواداران می آید خیلی دلم می گیرد. روزی كه تصمیم گرفتنم از این تیم جدا شوم به آنها هم فكر كردم. ۹۰ درصد دلیل اینكه سال قبل توانستیم راه را ادامه دهیم، وجود هواداران بود. از آنها می خواهم امسال هم پشت تیم را خالی نكنند و مثل همیشه حضور پررنگی داشته باشند چون كسانی كه در ملوان هستند به حمایتشان نیاز دارند. هواداران را دوست دارم چون بی منت در سرما، گرما و باران كنارمان بودند و حمایت مان كردند. شرمنده شان هستم كه نتوانستم امسال هم كنارشان باشم.
این بازیكن در انتها اظهار داشت: امیدوارم مسؤلان، تیم و بازیكنان را حمایت كنند چون امسال شرایط سختی دارند و نتوانستد بازیكن غیربومی بگیرند. از مسؤلان خواهش می كنم كه تیم را رها نكنند. تیم بانوان ملوان ۱۵ سال زحمت كشیده و دو سالی هم كه محروم بود بازیكنان بسیاری از نظر روحی ضربه خوردند. امیدوارم این تیم حمایت شود تا به جایگاه واقعی خود برگردد.