جام ملت های والیبال زنان آسیا شكست تیم ملی والیبال بانوان ایران برابر كره جنوبی

به گزارش فرم نو تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین بازی خود در جام ملت های آسیا نتیجه سه بر صفر از كره جنوبی شكست خورد.

به گزارش تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین بازی از جام ملت های زنان آسیا از ساعت ۹: ۳۰ بامداد به مصاف تیم كره جنوبی، بعنوان میزبان مسابقات رفت و باخت.

تیم ایران ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ و ست دوم را با حساب ۲۵ بر ۹ ست سوم را هم ۲۵ -۱۴ به میزبان مسابقات واگذار كرد.

ست اول: ۲۵_۱۷ كره جنوبی

كره جنوبی دو امتیاز اول بازی را گرفت اما ملی پوشان ایران در امتیاز سه نتیجه را به تساوی كشاندند. بازی پایاپای پیش می رفت تا اینكه میزبان موفق شد ۸ بر ۶ وقت استراحت فنی اول بازی را بگیرد. با این وجود میزبان ۸ بر ۶ نخستین وقت استراحت فنی بازی را گرفت. با ورود مجدد تیم ها به زمین كره جنوبی خویش را بعنوان تیم برتر نشان داد تا اینكه مهرگان، مشاور فنی تیم ملی در حالیكه حریف سه امتیاز از ایران پیش بود نخستین وقت استراحت خویش را گرفت تا مانع روند امتیاز گیری حریف شود اما تیم كره با امتیاز ۱۶ بر ۱۱ وقت استراحت فنی دوم را هم گرفت.

مهرگان در حالی درخواست وقت استراحت دوم شد كه نتیجه بازی ۱۸ بر ۱۲ به سود كره جنوبی بود، برتری تیم كره در ادامه هم حفظ شد و با حساب ۲۵ بر ۱۷ ست اول بازی را به نام خود ثبت نمود.

ست دوم: ۲۵_۹ كره جنوبی

ملی پوشان ایران در این ست شروع خوبی داشتند و از كره پیش افتادند با این وجود بازی خوب حریف سبب شد تا ۸ بر ۴ وقت استراحت اول بازی را بگیرد. بازی خوب كره و در مقابل عملكرد ضعیف ایران سبب شد تا اختلاف امتیاز تیم ها به ۶ برسد و كره ۱۲ بر ۶ تیم برتر میدان باشد. این نتیجه سبب شد تا مهرگان درخواست وقت استراحت كند. چند دقیقه بعد و در حالیكه اختلاف امتیاز به عدد ۸ رسیده بود تیم ایران دومین وقت استراحت خویش را گرفت اما نتیجه ای در بر نداشت و دد حالی كه كره ۱۰ امتیاز از ایران پیش بود وقت استراحت دوم را گرفت.

برتری تیم كره جنوبی در ادامه هم حفظ شد این تیم چند رالی تماشایی بازی را به سود خود تمام كرد. ایران در این ست عملكرد خوبی نداشت و در پست های مختلف ضعیف عمل كرد تا اینكه با نتیجه ۲۵ بر ۹ شكست خورد.

ست سوم: ۲۵ – ۱۴ كره جنوبی

برتری كره جنوبی با آغاز ست سوم همچنان ادامه داشت. یوئم هیسن بازیكن كره با سرویس های پرشی موجی خود دو امتیاز پیاپی برای این تیم گرفت و دریافت ایران را با مشكل مواجه كرده بود. كیم هه جین سرعتی زن كره و همینطور پشت خط زن این تیم، ستاره میدان در ست سوم بودند. پاسور تیم ایران در امتیاز ۱۱ بر ۲۲ با جای خالی برای ایران امتیاز گرفت و درخشش مهسا كد خدا در خط سرویس دو امتیاز متوالی را برای ایران به دست آورد.

سو یونگ دو امتیاز متوالی برای تیم خود گرفت تا كره همچنان از ایران پیش باشد. در ادامه و بعد از یك رالی، ایران با دفاع مهسا كدخدا امتیاز ۱۴ را به دست آورد اما در انتها كره جنوبی ۲۵ بر ۱۴ پیروز میدان شد.