محمدرضا داورزنی: رویارویی با رژیم صهیونیستی خط قرمز است، به والیبال برنمی گردم

فرم نو: معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: موضع كشور ما نسبت به رژیم صهیونیستی مشخص است و نیازی نیست در مورد آن صحبت نماییم، ضمن اینكه رویارویی با آنها خط قرمز ماست.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، محمدرضا داورزنی در ارتباط با اینكه واكنش وزارت ورزش وجوانان به بررسی شكست های گوناگون سعید ملایی مقابل حریفان رژیم صهیونیستی توسط فدراسیون جهانی جودو چگونه خواهد بود، اظهار داشت: به چنین مسائلی نباید بپردازیم. موضع كشور ما نسبت به رژیم صهیونیستی مشخص است و نیازی نیست در مورد آن صحبت نماییم. در طول چهار دهه گذشته در هیچ مقطعی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناختیم و فرقی نمی كند كه در چه مسابقه یا تورنمنتی باشد. رویارویی با رژیم صهیونیستی خط قرمز كشور ما است، چونكه رژیمی است نسل كش و كودك كش. آنها جنایت های زیادی را انجام می دهند. اگر تمام گرفتاری های كشور را ریشه یابی نماییم، یك سر آن به اسرائیل باز می گردد. تمام تحریم ها و گرفتاری های به وجود آمده بدون شك توسط لابی های رژیم صهیونیستی است. این موضوعی نیست كه بخواهیم درباب آن مذاكره نماییم.
معاون وزیر ورزش افزود: در هیچ شرایطی و در هیچ مسابقه ای با ورزشكاران رژیم صهیونیستی مسابقه نخواهیم داد. اقداماتی كه بیشتر ورزشكاران مان انجام داده اند و از قهرمانی در جهان گذشته اند، به این علت بوده كه از آرمان های انقلاب دفاع كنند. این یك سوژه جدی است كه باید به آن دقت نماییم. فقط سوژه سعید ملایی مطرح نیست، چونكه باید در تمام رشته ها به آن دقت نماییم. بیداری در تمام كشورها اتفاق افتاده است. ورزشكاران مختلف در بعضی از رشته ها و در كشورهای گوناگون، با نماینده رژیم صهیونیستی مبارزه نكرده و آنرا باز اعلام می كنند. سوژه رژیم صهیونیستی بحث مطرح ورزشكاران ایران نیست، چونكه خیلی از ورزشكاران مطرح دنیا مانند محمد صلاح كه در لیورپول توپ می زند، برای حفظ آرمان ها و پشتیبانی از مردم فلسطین مقابل این رژیم موضع گیری می كنند. مردم دنیا با اقدامات رژیم صهیونیستی مخالفند و این رژیم را به رسمیت نمی شناسند. ان شاءالله روزی برسد كه از صحنه روزگار محو شوند تا دغدغه های حول آنها باز از بین برود.
داورزنی در پاسخ به این سوال كه آیا انتخابات فدراسیون جودو به سبب مكاتباتشان با فدراسیون جهانی جودو به تعویق خواهد افتاد، اظهار داشت: تعویق انتخابات به این مساله هیچ گونه ارتباطی ندارد و رخ دادن چنین مسائلی عادی است.
وی درباب بازگشتش به فدراسیون والیبال به دنبال اصرار اهالی این رشته ورزشی عنوان كرد: اهالی این رشته محبت دارند. به والیبال كمك خواهم كرد، اما امكان ندارد به فدراسیون والیبال برگردم.