آخر دورچهارم مسابقات شطرنج تاتااستیل با صعود مقصودلو به رده سوم

فرم نو: دور چهارم مسابقات شطرنج تاتااستیل در حالی به اختتام رسید كه مقصودلو با عنایت به برد كسب شده در این دور و البته دیگر نتایج به دست آمده، به رده سوم جدول صعود كرد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، مسابقات شطرنج تاتااستیل كه از شنبه در هلند آغاز شد، با برگزاری دیدارهای دور چهارم مورد پیگیری قرار|گرفت.
پرهام مقصودلو نماینده ایران در این رقابت ها است كه در جدول دوم با سیزده شطرنجباز دیگر رقابت می كند. این شطرنجباز كشورمان در دور چهارم این مسابقات به مصاف «آندری اسیپنكو» از روسیه رفت و مقابل این شطرنجباز به تساوی ۰.۵ بر ۰.۵ دست یافت.
این نتیجه در حالی برای مقصودلو به دست آمد كه وی به واسطه دیگر نتایج كسب شده در این دور از مسابقات به رده سوم جدول رده بندی گروه دوم صعود كرد.
به گزارش فرم نو به نقل از مهر، این برای اولین بار است كه یك شطرنجباز ایرانی در رقابت های معتبر تاتااستیل شركت می كند. مقصودلو از جانب فیده به حضور در این مسابقات دعوت شد.
اولین دوره مسابقات تاتااستیل سال ۱۹۳۸ برگزار گردید. این رقابت ها همه ساله به میزبانی هلند مورد پیگیری قرار|گرفت. رقابت های امسال هشتاد و یكمین دوره مسابقات تاتااستیل بشمار می رود كه تا ۷ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.