در گفتگو با مهر مطرح شد: بعضی ها دوست ندارند استقلال قهرمان شود، باید برای آسیا تقویت شویم

فرم نو: پیشكسوت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: اتفاقات ماه های اخیر این شائبه را به وجود می آورد كه افرادی هستند كه تمایلی به قهرمانی استقلال ندارند.

محمد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر، در تحلیل عملكرد كلی تیم استقلال در نیم فصل نخست رقابتهای لیگ برتر تصریح كرد: آبی پوشان نیم فصل اول را پر فراز و نشیب بودند. بعضی بازی ها خوب و قابل قبول و بعضی بازی ها دور از انتظار. اما در مجموع در هفته های پایانی روند حركتی تیم بهتر شد.
وی اضافه كرد: باتوجه به مهره های كلیدی كه از تیم در ابتدای فصل جدا شدند و جایگزین های خوبی هم برای آنها جذب نشدند، این انتظار می رفت كه شروع خوبی در لیگ نداشته باشیم. اما رفته رفته شرایط بهبود یافت.
عضو كمیته پیشكسوتان باشگاه استقلال با اشاره به عملكرد خریدهای خارجی این تیم تصریح كرد: طارق همام خرید خوبی بود و عملكرد او كاملا مثبت و راضی كننده است. اما گرو و نیومایر در حد استقلال نبودند و بهتر است برای نیم فصل دوم از این تیم جدا شوند تا جای آنها را بازیكنان با كیفیت تری بگیرند.
نوری در پاسخ به این سئوال كه چقدر به این فرضیه اعتقاد دارد كه استقلال در نیم فصل نخست تنها تیم های پایین جدولی را می برد، بیان داشت: ما هم این را قبول داریم. این مورد هشداری برای ما شد كه برای لیگ قهرمانان آسیا بر بضاعت خود اضافه نماییم. بضاعت تیم ما برای قهرمانی در لیگ برتر هم چندان زیاد نیست چه رسد به حضوری پر قدرت در لیگ قهرمانان آسیا.
مدافع سابق استقلال با اشاره به تعداد كم گل های خورده این تیم بیان داشت: این مورد عملكرد خوب تیم در فاز دفاعی را می رساند. مدافعان استقلال واقعا پخته و باتجربه عمل كردند و نقطه قوت تیم در نیم فصل نخست محسوب شدند. اما همین خط دفاعی پر قدرت هم برای آسیا نیاز به ترمیم و جذب یك مدافع دیگر هم دارد.
پیشكسوت آبی پوشان با اشاره به اشتباهات مكرر داوران در دیدارهای استقلال اظهار داشت: متاسفانه باید بگویم عملكردها این شائبه را بوجود آورده كه انگار كم نیستند آنهایی كه دوست ندارند استقلال قهرمان شود. از وزارت ورزش گرفته تا فدراسیون و كمیته داوران و كمیته انضباطی. مگر می گردد این همه اشتباه داوری ضد یك تیم باشد. الان داور بازی پدیده عذر خواهی كرده. آیا این عذرخواهی برای ما امتیاز می شود؟ اگر استقلال در انتها فصل به خاطر یكی دو امتیاز قهرمانی یا سهمیه آسیا را از دست داد با این عذرخواهی آب رفته به جوی باز می گردد.

وی اضافه كرد: آقایان كاری كرده اند كه ما هم بگوییم مسابقات را تعطیل كنید و آخر فصل جام را به تیمی كه دوست دارید، بدهید.
سرمربی تیم فوتبال پیشكسوتان استقلال در مورد این تیم هم بیان داشت: دو سه سالی است كه هدایت این پیشكسوتان را بر عهده دارم و اكبر كارگرجم كه از پیشكسوتان خیلی خوشنام باشگاه است سرپرست تیم می باشد. خدا را شكر در این دو سه سال در هر جامی شركت كردیم یا قهرمان شدیم یا نایب قهرمان و در كل نتایجی گرفتیم ك در شان باشگاه بزرگ استقلال باشد.
نوری بیان داشت: علی جباری رییس كمیته پیشكسوتان هم حمایت خوبی از ما دارد و در حد توان از تیم حمایت می كند. عموم بچه هایی كه با ما تمرین می كنند انگیزه های مادی ندارند و صرفا به علت جمع شدن دور هم و تجدید دیدارها در این تمرینات و مسابقات شركت می كنند. اما با این وجود كمیته پیشكسوتان در حد توانش تلاش می كند از نظر مالی هم برای پیشكسوتان تولید انگیزه كند.
پیشكسوت آبی پوشان در ادامه خاطرنشان ساخت: از كارهای خوب دیگر كمیته پیشكسوتان تجلیل از بازیكنان قدیمی تیم است كه سبب می گردد هم بازیكنان فعلی و هم هواداران جوان تر باشگاه با چهره های قدیمی تر آشنا گردند. این مورد برای خود پیشكسوتان هم بسیار جذاب است.